1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Sorular hocaların kitaplarından alındı, sınav iptal edildi

GAZİSEM, TKGM-Lisanslı Harita Kadastro Mühendisliği Sınavını iptal etti. Gerekçe sorulan soruların hocaların kitaplarında yer alması...
21 Eylül 2013 18:41
Yazdır

LİHKAB Sınavı Hakkında Önemli Duyuru

15.09.2013 tarihinde yapılan “TKGM-Lisanslı Harita Kadastro Mühendisliği Sınavı”na ait sınav süreciyle ilgili yapılan protokol gereği soruların hazırlanması, sınavın icrası ve sonuçların açıklanması, Gazi Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi'ne (GAZİSEM) aittir ve sınavın teknik anlamda güvenirliği Merkezimizin sorumluluğundadır.

Sınava yönelik olarak Öğretim Elemanlarından talep edilen sorular, soru güvenliği ile ilgili taahhütname imzalatılarak teslim alınmaktadır. Buna rağmen, yukarıda anılan sınava ilişkin olarak gerek katılımcılardan gerekse de konu ile ilgili kurumlardan gelen bilgiler kapsamında yapılan değerlendirmeler neticesinde sınavda kullanılan sorulardan bazılarının (120 sorudan 23 adedi), soruların talep edildiği Öğretim Elemanının basılı kitabından alındığı (büyük ölçüde örtüştüğü) tespit edilmiştir. Soruların telif hakkının kendilerinde bulunduğu ifade edilmekle birlikte aynı soruların kullanılmasıyla ilgili olarak gerekli yasal işlemler başlatılmıştır.

Sınavın teknik anlamda güvenirliği konusunda hiçbir şüphe bulunmamasına karşın GAZİSEM olarak sorumluluğumuz gereği herhangi bir olumsuz düşünce oluşmasına engel olmak maksadıyla yukarıda anılan ve 15.09.2013 tarihinde gerçekleştirilen sınavın değerlendirmeye alınmayarak iptal edilmesine ve aynı şartlarda en kısa zamanda tekrar edilmesine karar verilmiştir. Tekrar edilecek sınavla ilgili ilan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün resmi internet sayfasında (www.tkgm.gov.tr) duyurulacaktır.

Kamuoyu ve ilgililere duyurulur.

NOT : Sınav sorularına yapılan itirazlar için dilekçeyle Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğüne başvurulduğu takdirde (dilekçede T.C. Kimlik numarası ve IBAN numarası belirtilmek kaydıyla) yatırılan ücret hesabınıza geri aktarılacaktır.

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 1
Bu haber 4,699 defa okundu.
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz ekleyin.
ANKET
Her yaz, en az bir defa, tatile çıkabiliyor musunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam