1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

PTT'ye başvuranlar, Kasım yerleştirmesinde tercih yapabilir mi?

PTT'nin sözleşmeli alımında yerleşenler, Kasım ayındaki 2013/2 KPSS tercihlerine de başvurabilecek.
22 Ekim 2013 12:24
Yazdır
PTT'ye başvuranlar, Kasım yerleştirmesinde tercih yapabilir mi?

PTT'nin sözleşmeli personel alım başvuruları 21 Ekim itibariyle başladı ve 25 Ekim Cuma'ya kadar sürecek.

PTT yaklaşık 3500 personel alıyor

PTT bayram öncesi verdiği ilan ile 4/B ve diğer sözleşmeli personel türlerinden farklı bir sözleşme türü ile personel alacağını duyurdu. PTT bu ilanla sözleşmeli olarak 70 Bilgisayar, 8 elektrik elektronik, 15 elektrik, 22 inşaat, 10 makine mühendisi, 12 mimar, 10 avukat, 30 tekniker, 2 bin 332 gişe görevlisi, bin 25 dağıtıcı alacak. İlan detayları için tıklayınız.

PTT'ye yerleşenler Kasım'da tercih yapabilir mi?

KPSS puanlarının kullanımında temel kural şudur; merkezi alımda yerleşenler aynı puan ile diğer merkezi alımda tercih yapamazlar. Bunun haricindeki durumlarda ise puanların defalarca kullanımı mümkündür.

PTT alımı kurumsal bir alımdır ve burada puanını kullananların Kasım 2013/2 KPSS merkezi yerleştirmesinde tekrar başvuru yapmalarına engel bir durum yoktur. Yani, PTT'ye başvuran, PTT mülakatına katılan, mülakatı kazanan veya sözleşme imzalayan herkes 2013 Kasım atamasında KPSS puanını tekrar kullanabilir.

Sözleşme imzalayanlar Kasım'da yerleşirse nasıl geçiş yapacak?

PTT alımı ile idari hizmet sözleşmesi imzalayanlar Kasım ayında merkezi alımla yerleşmeleri durumunda PTT ile olan sözleşmelerini feshederek herhangi bir bekleme süresine tabi olmadan yerleştiği kuruma geçiş yapabilir.

Bir diğer sorun da PTT kadroları boş kalacak

Daha önce bir uyarı yapmıştık. PTT kadrolarının boş kalmaması için alımın Kasım ayındaki merkezi sınavdan sonra olması gerekmektedir. Aksi halde PTT'ye yerleşenler, Kasım ayında da tercih yapıp memur olacak ve PTT'nin kadroları boş kalacaktır.

PTT'ye bir tebrik, bir öneri..

Kutay Seymen ARIKAN

kutay@memurlar.net

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 4 8
Bu haber 97,109 defa okundu. 95 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Lojmanların, içinde oturanlara, ihalede oluşan en yüksek bedelle satılacak olmasını;
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam