1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü
Diğer yerel haberler

Öğretmenlerinin geri dönmesi için eylem yaptılar

ANTALYA'da bir grup ilköğretim öğrencisi, bazı velilerin şikayeti üzerine görev yeri değiştirilen öğretmenlerinin dönmesi için eylem yaptı.
01 Kasım 2013 14:49
Yazdır
Öğretmenlerinin geri dönmesi için eylem yaptılar

ANTALYA'da bir grup ilköğretim öğrencisi, bazı velilerin şikayeti üzerine görev yeri değiştirilen öğretmenlerinin dönmesi için eylem yaptı. Öğrenciler, üstüne kalpler çizilmiş dövizler taşıdı, slogan attı.

Muratpaşa İlçesi'ne bağlı Fatmagül Özpınar İlkokulu öğretmeni Fikriye U.'nun görev yeri bazı velilerin şikayeti üzerine değiştirildi. Başka bir okula gönderilen Fikriye U.'nun ilköğretim üçüncü sınıfta okuyan öğrencileri ise 'Öğretmenimizi isteriz' diye eylem yaptı.

Velileriyle birlikte okula gelen öğrenciler, 'Fikriye öğretmen gitmesin emekler boşa gitmesin', 'Meyve veren ağacı taşladılar, biz de şimdi onları taşlayacağız' yazan ve üstü kalp resimleriyle süslenmiş dövizler taşıdı.

ÖĞRETMENİ ŞİKAYET

Öğrenciler eylemini sürdürürken öğretmen hakkında şikayette bulunan bir veli, öğretmenin çocuklara psikolojik ve fiziki şiddet uyguladığını iddia etti. Önce öğretmenle konuştuklarını, daha sonra Milli Eğitim'e başvurduklarını belirten veli, "Müfettişler 5 ay bütün öğrencileri ve velileri dinledi. Şikayet eden 6 kişinin dışında 12 kişi daha, öğretmenin dayak ve şiddet uyguladığını kabul etti. Sonrasında öğretmenin tayini çıkarıldı" dedi.

DAYAK YİYEN ÇOCUK ÖĞRETMEN İSTER Mİ?

Öğretmenlerinden memnun olduklarını söyleyen diğer öğrenci velileri ise 2, 3 kişinin şikayeti sonucu diğer öğrencilerin geleceğinin karartıldığını savundu. Veliler, "Eğer faydalı bir öğretmen değilse görev yeri değiştirilmek yerine görevden alınsaydı. Dayak yiyen çocuk öğretmen ister mi? Şimdi bu kadar çocuk ne olacak? Milli Eğitim bu yanlıştan dönsün, olan çocuklara oluyor" diye konuştu.

Konuşurken sinirleri iyice gerilen veliler tartışmaya başladı. Tartışmayı durduran ise 'Öğretmenimizi isteriz' sloganı atan öğrenciler oldu. Bir süre daha okul önünde slogan atmayı sürdüren minik öğrenciler daha sonra dağıldı.

FİZİKİ ŞİDDET UYGULADI

Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü, öğrencilerin görev yeri değiştirilen öğretmenleriyle ilgili eylem yapması üzerine bir açıklamada bulundu. Yapılan açıklamada, bazı velilerin şikayeti üzerine eğitim denetmenleri tarafından soruşturma başlatıldığı belirtilerek şöyle denildi:

"Soruşturma sonucunda; öğrencilerin kulağının çekilmesi, kafalarının tahtaya vurulması ve fiziki şiddet uygulanması sebebiyle 4357 sayılı kanunun 7/b maddesi uyarınca 1 günlük maaş kesimi cezası teklifi ve 5442 sayılı İl İdaresi kanunun 8/c maddesi gereğince il içerisinde görev yeri değişikliği uygulaması sonucunda görev yeri değiştirilmiş olup yerine yeni kadrolu öğretmen ataması yapılmıştır. Okulumuzda eğitim-öğretim yönünden herhangi bir aksaklığa sebebiyet verilmemiştir."

Doğan Haber Ajansı
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 1
Bu haber 2,274 defa okundu. 1 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Milli piyango bileti hakkında ne düşünüyorsunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam