1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü
Diğer yerel haberler

Akhisar'da evde eğitimin alan öğrenciler ilk karnesini aldı

Akhisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı Şehit Hasan Acar İlköğretim Kurumu Evde Eğitim öğrencisi Kerem Kocaer ilk karnesini büyük sevinçle öğretmenlerinden aldı
24 Ocak 2014 10:20
Yazdır
Akhisar'da evde eğitimin alan öğrenciler ilk karnesini aldı

Akhisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı Şehit Hasan Acar İlköğretim Kurumu Evde Eğitim öğrencisi Kerem Kocaer ilk karnesini büyük sevinçle öğretmenlerinden aldı.

Akhisar İlçe Milli Eğitim Rehberlik ve Özel Eğitim Şube Müdürü Cafer Tetik "İlçemiz Şehit Hasan Acar İlköğretim Kurumu 1. Sınıf öğrencisi Kerem Kocaer sağlık nedeniyle okuluna devam edemiyordu. Tedavi süresi içinde Kerem in okul hayatının devam etmesini, sağlığına kavuştuğunda arkadaşlarından geri kalmaması adına kendisine Evde Eğitim hizmeti sunduk. İlçemizde Evde Eğitimin ilk örneği olmuştur. Kerem in ailesi bize evlerinde bir sınıf ortamı oluşturmuştur. Kerem odasında sırası, masası, yazı tahtası ve okuma fişleri ile bizleri karşılamıştır. Öğretmenlerimiz Vahide Ak ve Ümran Konyalı Kerem in evine gitmek suretiyle akranlarından geri kalmayacak şekilde kendisine 1. Sınıf eğitimini sunmuşlardır. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yapmış olduğum ziyarette verilen bu hizmetin ne kadar yerinde olduğunu gördüm. Milli Eğitim Bakanlığı Evde ve Hastanede Eğitim Hizmetleri Yönergesi doğrultusunda yapılan bu hizmetimiz için başta okul müdürümüz Musa Ertürk olmak üzere öğretmen arkadaşlarıma ve Kerem'in ailesine teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

Milli Eğitim Bakanlığımız sağlık nedeniyle okullarına devam edemeyen bu tip öğrencilerimiz için gerekli tedbirlerin alınması talimatını vermiştir. Akhisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak engeli dolayısıyla okul hayatından mahrum hiçbir öğrencimiz olmayacak şekilde çalışmalarımız sürdürülecektir" dedi.

İhlas Haber Ajansı
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
Bu haber 631 defa okundu.
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz ekleyin.
ANKET
Milli piyango bileti hakkında ne düşünüyorsunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam