1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

160 saat Z. engellilerin eğitimi kursu alanların dikkatine

10 Şubat 2014 00:02
Yazdır
160 saat Z. engellilerin eğitimi kursu alanların dikkatine

MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü'nün 05.02.2014 tarih ve 513392 sayılı yazıları.

Özel eğitim okul/kurumları ile özel eğitim sınıflarında görevli olarak çalışan ve zihinsel engelliler eğitimi kurslarına daha önce katılan sınıf öğretmenleri eğitimlerini tamamlamaya yönelik olarak MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü' nden taleplerde bulunmuşlardır.

MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü ilgi yazıları ile 24.01.2014 tarihinden önce Bakanlığımız özel eğitim okul/kurumları ve özel eğitim sınıflarında görevlendirilmiş ve daha önce zihinsel engelliler eğitimi kurslarına katılan ve eğitimlerini 540 saate tamamlamak isteyen sınıf öğretmenlerinin bilgisine ihtiyaç duymuştur.

Bu konuda durum tespiti yapılabilmesi için MEB özel eğitim okul/kurumları ve özel eğitim sınıflarında görevlendirilmiş ve daha önce zihinsel engelliler eğitimi kurslarına katılan ve eğitimlerini 540 saate tamamlamak isteyen sınıf öğretmenlerin zihinsel engelliler eğitimi kurs belgesi ve görev yaptıkları eğitim kurumlarından alacakları görevlendirme belgeleriyle yetkililere başvurmaları gerekmektedir.

Ahmet KANDEMİR

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
Bu haber 35,055 defa okundu. 8 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Milli piyango bileti hakkında ne düşünüyorsunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam