1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Adalet Bakanlığı çalışanlarına fazla mesai

'Adalet Bakanlığı Personelleri' adlı sosyal medya platformunun temsilcileri, Adalet Bakanlığı personelinin durum analizi için Adalet Bakanı Müsteşarı Kenan İpek ile bir araya geldiler.
19 Şubat 2014 15:20
Yazdır
Adalet Bakanlığı çalışanlarına fazla mesai

"Adalet Bakanlığı Personelleri" adlı facebook sosyal medya platformunun temsilcilerinden olan ve Adalet Bakanlığı'nın Trabzon ile Ankara taşra teşkilatında çalışanlar, twitter üzerinden randevu taleplerini ulaştırdıkları Adalet Bakanı Müsteşarı Kenan İpek ile bir araya gelerek "Adalet Personelinin Durum Analizi" başlığı altında bir toplantı düzenlediler. Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürü Muharrem Ürgüp'ünde yer aldığı toplantının en önemli maddesinin "fazla mesai ücretlerinin ödenmesi" olduğunu belirten sosyal medya platformu temsilcileri, Adalet Bakanı Müsteşarı Kenan İpek'in adalet personelinin fazla mesai ücretlerinin ödenmesi noktasında gelinen çalışmaların bittiğini ve fazla çalışma ücretlerinin adalet personeline en kısa zamanda ödenmeye başlayacağının iletildiğini belirttiler.

Toplantının gündeminde "adliyelerde, ceza ve infaz kurumlarında ve denetimli serbestlik şube müdürlüklerinde" çalışan personellerin ayrıştırılmadan bir bütün içerisinde ele alınması gerektiği, verilen hakların geri alınmaması ve mevcut hakların korunması noktasında hem fikir olduklarını, adalet personeline uygulanan mobbingin çözümlenebilir hale getirilmesini, adalet personeline psiko-sosyal yardım yapılmasını, emniyet ve sağlık personeline sağlanan ücretsiz hukuki yardımın adalet personeli içinde sağlanmasını, ulaşım ödeneklerinin tüm şehirlere dağıtılarak Taşıt Hizmetleri Kanunu hükümlerinin uygulanmasını dile getiren sosyal medya temsilcileri, Adalet Bakanı Müsteşarı Kenan İpek ve Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürü Muharrem Ürgüp'ün bu ziyaretten memnun kaldıklarını ve aşama aşama bu sorunların çözüleceğinin sözünü aldıklarını ifade ettiler.

İhlas Haber Ajansı
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 3
Bu haber 72,369 defa okundu. 23 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Sizce Ankara'da yapımı devam eden Ankapark projesine devam mı edilmeli?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam