1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

YÖK'ten garip mevzuat düzenlemesi

YÖK, yürürlükten kaldırılan maddeyi tekrar yürürlükten kaldırdı
26 Aralık 2014 11:42
Yazdır
YÖK'ten garip mevzuat düzenlemesi

YÖK, yürürlükten kaldırılan maddeyi tekrar yürürlükten kaldırdı.

Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Naklen veya Açıktan Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik, 26 Aralık 2014 tarihi itibariyle değişti. Toplam 3 maddede değişiklik yapıldı.

Birinci maddede sorun yok. 50/d statüsünde çalışanlardan TUS veya DUS ile uzmanlık eğitimi alanların, 3 ay daha görevlerine devam etmesi öngörülmektedir.

Ancak, 2. madde ile yönetmeliğin geçici 2. maddesinin yürürlükten kaldırıldığı belirtilmektedir ki, bu madde zaten 4/3/2014 tarihinde yürürlükten kaldırılmıştır.

Ayrıca 3. maddede yapılan düzenleme ise şu şekildedir: "Geçici Madde 3- (1) 2547 sayılı Kanunun 50/d maddesi uyarınca yükseköğretim kurumlarının araştırma görevlisi kadrolarında görev yaparken, 2547 sayılı Kanunun 6111 sayılı Kanunla değişik 44 üncü maddesinin yürürlüğe girdiği tarihten sonra ve bu maddede belirtilen azami süreler içerisinde doktora tezini tamamlayamaması nedeniyle ilişiği kesilen araştırma görevlileri, bu yönetmelikte belirtilen atama şartlarına tabi olmadan, bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren bir ay içinde talep etmeleri halinde, 2013 yılı sonuna kadar görev yapmak üzere araştırma görevlisi kadrolarına atanırlar."

3. maddede yapılan düzenleme de, en az 2. kadar gariptir. Yönetmeliğe geçici madde konulmakta, maddenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren (yani bugün) 1 ay içinde başvuranların, 2013 yılı sonuna kadar atanacağı belirtilmektedir.

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 1
Bu haber 11,232 defa okundu. 2 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam