1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Geçici işçilere kadro verilirse OGM'dekiler de yararlanacak

31 Ağustos 2006 00:15
Yazdır

Başbakanlığımızca geçici işçilere kadro verilmesine yönelik çalışmalar yapıldığı basında yer almış olup, web sayfamızı ziyaret edenlerce bu konuda bir açıklama talep edilmektedir.

Daha önceden Bakanlıklarda geçici kadrolarda çalışanlar, 26.10.2000 tarihinde zamanın hükümeti ve Türk-İş ile yapılan protokol çerçevesinde kadroya alınmışlardı. Ancak Bakanlığımızın bağlı kuruluşu Orman Genel Müdürlüğünde çalışanlar, Genel Müdürlüğün protokolde yer almaması nedeniyle bu haktan istifade edememişti.

Bu seneki çalışmalara OGM nin de dahil edilmesine yönelik gayretlerimiz başlamış olup belli kriterleri taşıyan geçici işçilerimizin bu haktan yararlanmaları amaçlanmıştır. Başbakanlıkça bu yönde bir karar alınması durumunda OGM de geçici kadroda istihdam edilen ve belirlenen şartları taşıyanlara kadro verilecektir.

27 Ağustos 2006 tarihi itibariyle Orman Genel Müdürlüğünde toplam 17.448 kişi geçici kadrolarda istihdam edilmektedir. Bunların en azı 4 ay, en fazlası ise 12 ay çalışmaktadır.

Toplam sayıları 12.085 adet olan yangın işçilerimiz, bölgelere göre 4-6 ay arasında istihdam edilmektedir. Bir yangın işçisinin aylık maliyeti 3.063 YTL olarak hesaplanırken, diğer geçici işçiler ortalama 2.405 YTL ye mal olmaktadır.

Konu ile ilgili gelişmeler Web Sitemizden Duyurulacaktır.

Kaynak: osmanpepe.com.tr

Memurlar.Net
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
Bu haber 23,689 defa okundu. 19 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Her yaz, en az bir defa, tatile çıkabiliyor musunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam