Memurlar.Net

Yazdırma Seçenekleri : Renkli Yazdır Siyah Beyaz Yazdır Resimleri Gizle
https://www.memurlar.net/haber/593846/
Yazdırılma Tarihi : 20 Eylül 2019 Cuma 05:12

Vekalet görevi sırasında ara veren personele ücret verilir mi?

Vekalet sırasında çeşitli nedenlerle ara veren personel vekalet ücreti alabilir mi?

Haber Tarihi : 07 Temmuz 2016 00:10
Vekalet görevi sırasında ara veren personele ücret verilir mi?

Bir göreve vekaleten eden Devlet memuru, çeşitli nedenlerden dolayı vekalet görevine ara verebilmektedir. Bu çeşitli nedenler arasında geçici görev, hizmetiçi eğitim, kurs, seminer ve benzeri nedenler bulunabilmektedir.

Bu konuda Zam ve Tazminat kararnamesinin 9. maddesinde vekalet göreviyle ilişkili veya ilişkili olmayan ayrımı yapılmıştır. Eğer, geçici görev, hizmetiçi eğitim, kurs, seminer vekalet göreviyle ilişkili ise vekalet edeniyle verilen zam ve tazminatta kesinti yapılmaz, ancak vekalet göreviyle ilgili değilse vekalete dair zam ve tazminat farkı verilmez.

Bu konuda DSİ'nin yeni tarihli görüş yazısı