1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

MHP Meclis'te 'evet' sandıkta 'hayır' diyecek

AK Parti'nin önceki gece yapılan MKYK toplantısının ana gündem maddesini başkanlık sistemini içerecek anayasa değişiklikleri oluşturdu.
19 Ekim 2016 09:21
Yazdır
MHP Meclis'te 'evet' sandıkta 'hayır' diyecek

Yücel Kayaoğlu ANKARA

Başbakan Yıldırım, önceki gün Bahçeli ile yaptığı görüşmenin detaylarını anlatırken, "Meclis'teki oylamalarda MHP'nin anayasa değişikliğine destek vereceği izlenimini edindim. Bu konuda, Sayın Bahçeli bir kez daha artık bu hükümet sistemi tartışmalarının son bulması gerektiğini söyledi. Ben Sayın Bahçeli'ye açıkça destek verip vermeyeceklerini sordum. O da bana 'Arkadaşlarıma gerekli telkinde bulunacağım' dedi. MHP her ne kadar parlamenter sistemi savunsa da başkanlığa Meclis'te destek verecek. Ancak referandumda parlamenter sistemi savunmaya devam edecek. Bizim şu anda ilk hedefimiz zaten anayasa değişikliğini Meclis'ten geçirmek" dedi. MKYK'da başkanlık sistemini içeren ve 15 maddeden oluşacak teklifin bir an önce Meclis'e sunulması, Ocak ayında Meclis'ten geçirilmesi, Nisan'da da referanduma sunulabileceği yönünde değerlendirme yapıldı. Başkanlıkla ilgili maddelerin ayrı bir paket olması gerektiğini savunan MKYK üyeleri, "Diğer maddelerle birleştirilirse Meclis'e işler uzar. Bir an önce mini bir paket hazırlayıp Meclis'e sunmalıyız" dedi.

Türkiye
Bu haberi oylayabilirsiniz 55 13
Bu haber 42,669 defa okundu. 26 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Taşeron personelin, işçi kadrosuna geçirilmesini;
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam