1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Bitlis'te kadın zabıtalar görev başında

Bitlis'in Tatvan ilçesinde görev yapan kadın zabıtalar ilçedeki esnafları denetledi.
29 Kasım 2016 20:28
Yazdır
Bitlis'te kadın zabıtalar görev başında

Kadın zabıtaların işlerinde çok başarılı olduklarını ifade eden Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy, belediye bünyesinde denetim işlerini yapan 26 zabıtadan 7'sinin kadın olduğunu söyledi.

Kadın zabıta ekibinin zorlu görevleri başarılı bir şekilde yerine getirdiğini belirten Aksoy, şöyle konuştu:

"Yılardır bu bölgenin en büyük sorunlarından bir olan kaldırım işgalleri vatandaşlarımıza son derece rahatsızlık veriyordu. Dolayısıyla bizim ve zabıta arkadaşlarımızın özverili bir şekilde çalışmasıyla kaldırım işgalleri yok denecek seviyeye ulaştı. Kendilerine teşekkür ediyorum. Bölgemizde çok fazla bayan zabıta personeli yok. Tatvan'da zabıta ekibindeki bayan arkadaşlarımız ilk denetime çıktıklarında toplum tarafından biraz yadırganarak bakılıyordu.

Ama zaman içerisinde bayan arkadaşlarımızın duyarlı çalışmalarına vatandaşlar da alıştı. Bayan zabıta arkadaşlarımız gerçekten özverili bir şekilde çalışıyorlar ve bu zorlu görevi layıkıyla yapıyorlar. Bu zorlu görevi en güzel şekilde yaptıkları için kendileri de mutlu bir şekilde evlerine dönüyorlar."

Yaklaşık 4 yıldır zabıta biriminde çalıştığını söyleyen bayan zabıta memuru Müjde Yalvaç, "Kaldırım işgallerini engellemeye çalışıyoruz. Ruhsat kontrollerini yapıyoruz. Gıda denetimleri gerçekleştiriyoruz. Aynı zamanda araç sürücüsüyüm. Çoğu zaman trafiği de kontrol altında tutuyoruz. İnsanlar önceleri şaşkın şaşkın bakarlardı, ama sonradan bu duruma alışmaya başladılar. İnsanlarımız anlayışlı, görevimden memnunum." dedi.

Anadolu Ajansı
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
Bu haber 2,314 defa okundu. 1 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Son iki ayda ÖSYM'nin çağrı merkezini aradınız mı? Memnuniyetiniz ne düzeyde?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam