1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Mezun olmayan aday, KPSS tercihi yapıp yerleştiğinde, mezuniyet için süre verilir mi?

KPSS'ye girdiği düzeyden henüz mezun olmayanlar, sınava girdikleri düzeyden KPSS tercihi yapamaz. Bu kişiler, KPSS tercihi yapabilmek için mezun olmayı beklemek zorundadır.
26 Aralık 2016 14:00
Yazdır
Mezun olmayan aday, KPSS tercihi yapıp yerleştiğinde, mezuniyet için süre verilir mi?

Bilindiği üzere, KPSS'ye lisans, önlisans ve ortaöğretim olmak üzere 3 düzeyden girilmiştir.

Sınavın geçerlilik süresi 2 yıl olduğu için, sınavdan sonraki dönemlerde mezun olacaklar da, sınava girmiştir.

Henüz mezun olmayanların, sınava girdikleri düzeyden tercihte bulunmaları mümkün değildir. Bunlar bir alt öğreninden de tercihte bulunamazlar.

Örneğin sınava lisans düzeyinden giren ve bugün itibariyle mezun olmayan bir aday, lisans düzeyinden KPSS tercihi yapamayacaktır. Bu aday, lisanstan tercih yapamadığı gerekçesiyle, bir alt öğrenimi olan ortaöğretim düzeyinden de tercihten bulanamaz. Bu adayın, lisanstan mezun olana kadar beklemesi gerekmektedir.

Mezun olmamasına rağmen, mezunmuş gibi KPSS tercihinde bulunan ve yerleşen adayların ataması yapılmaz. Bu kişiler, atamaları yapılmadıkları için cezalı konuma düşer ve sonraki merkezi yerleştirme işlemlerime başvuramaz.

Bu bağlamda, yerleşen adaya, mezun olacağa süreye kadar izin verilmesi gibi bir uygulama da bulunmamaktadır.

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 6 16
5 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
11:12 - Darbe sanığı pilotların 'motivasyon notu' jandarmaya takıldı11:09 - Düzce'deki afet sonrası iki kişinin daha cesedi bulundu11:07 - Türk-İş kamu işçisine zam talebinde ısrarlı11:05 - FETÖ'nün 'Kozan imamı'nın ByLock inkarı gerekçeli kararda11:04 - Malatya ve Elazığ yer altı barajında zirvede yer alacak11:02 - 'Faizlerde gerileme olacak'10:54 - 1,5 tonluk 'Hüdai' pazara çıkarılamadı10:48 - Eskişehir'de FETÖ'den biri muvazzaf yüzbaşı 2 şüpheli gözaltında10:45 - MEB, 2019 YLSY başvurularının 19 Temmuz'da alınacağını ilan etmişti10:37 - Türkiye Kamu-Sen'in toplu sözleşme talebi belli oldu
10:36 - İstanbul'da servis aracıyla otobüs çarpıştı: 12 yaralı10:26 - Bursluluk sınavında, öğretmen kontenjanları doldu mu?10:21 - İnşaat maliyet endeksi yüzde 24,86 arttı10:15 - Şemdinli'de sivil aracın geçişi sırasında patlamada 1 kişi öldü10:15 - İzmir'deki FETÖ soruşturmasında 19 tutuklama10:12 - Emekli maaş farklarının ödeneceği tarih belli oldu10:02 - Borsa, güne yükselişle başladı10:01 - Gram altın 259,5 lira seviyelerinde
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Sizce, Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarılmalı mı?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam