1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

MEB'e kura ile atananlar göreve başlamadan özür durumu yer değiştirme talebinde bulunacak

16 Şubat 2017 00:02
Yazdır
MEB'e kura ile atananlar göreve başlamadan özür durumu yer değiştirme talebinde bulunacak

Kamu kurum ve kuruluşlarında; 3413 sayılı Kanun kapsamında bakılan ve korunan çocukların istihdamına yönelik yerleştirme işlemi 31/01/2017 tarihinde (KPSS ve kura ile) Devlet Personel Başkanlığınca gerçekleştirilmiştir.

Milli Eğitim Bakanlığı taşra teşkilatına; KPSS ve kura sonucuna göre, Devlet Personel Başkanlığınca memur unvanında 319 hizmetli unvanında 580 olmak üzere toplam 899 adet kadroya bakılan ve korunan çocukların yerleştirilmesi yapılmıştır. Yerleştirilmesi yapılan hak sahiplerine ilişkin listeler valiliklere gönderilmiştir.

Anılan Kanun kapsamında, ilinizde göreve başlaması için gönderilen listede ismi bulunan personel adaylarından; Milli Eğitim Bakanlığı Personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmeliği kapsamındaki mazerete bağlı yer değişikliği şartlarını belgelendirenlerin mağdur olmaması adına (engelli, eş durumu, sağlık ve bu sebeple) yer değişikliği yapılması için Bakanlığımızca bir çalışma başlatılmıştır.

Bu sebeple; 2828 sayılı Kanun kapsamında ilinize atanmaya hak kazanan ve ilk defa göreve başlayacak personellerle (ilinizde kesinlikle göreve başlatılmaması, atanma onayı alındı ise iptal edilmesi) iletişim kurulması ve tebligatları yapılmak suretiyle, bu yönde taleplerinin alınması (dilekçe, mazeret yer değişikliği için yönetmeliğe uygun gerekli belgeler ve sınav sonuç belgesi.) ve en geç 16/02/2017 tarihine kadar Bakanlığımıza gönderilmesi gerekmektedir.

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haber 4,241 defa okundu.
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz ekleyin.
ANKET
Zina yasağı yeniden gelmeli mi?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam