1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Adli yargılaması beraatle sonuçlanan olayda, mahkeme polisin iadesine karar verdi

Emniyet'te yaşanan olayda, bir polis memuru kaçakçılığa bulaştığı için memuriyetine son verilmiştir. Ancak, adli soruşturmada görevden çıkarılma polisin bu işi işlemediğine karar verilmiş ve beraat kararı verilmiştir. Görevden çıkma kararına karşı açılan diğer davada ise mahkeme heyeti, adli yargılamadaki beraat kararını esas alarak, polise verilen meslekten çıkarma cezasının iptaline karar verdi. Bu karar, polisin görevine iadesi anlamına geliyor.
20 Haziran 2017 00:05
Yazdır
Adli yargılaması beraatle sonuçlanan olayda, mahkeme polisin iadesine karar verdi

Kayseri'de görev yapan bir polis memuru geçirdiği bir soruşturma neticesinde kaçakçılık yapmak veya kaçakçılarla ilişki kurmak fiilinden dolayı meslekten çıkarma gerektiren eylem, işlem, tutum ve davranışlarda bulunduğu için il polis disiplin kurulunca MESLEKTEN ÇIKARILMA cezasına maruz kalmış ve bu karar 3201 sayılı ETK Ek-7 maddesi gereğince Emniyet Genel Müdürlüğü Merkez disiplin kurulunca incelenmiş ve kararın yerinde olduğu tespitine varılmıştır.

Meslekten çıkarılan polis memuru, karara mahkeme kanalıyla itiraz etmiş ve Kayseri 1.İdare Mahkemesi, yapmış olduğu değerlendirmelerde, ceza yargılamaıs sırasında polisin bu suça iştirakinin olmadığını ve beraatle sonuçlanmasını gerekçe göstererek, polise verilen meslekten çıkarma cezasının iptaline karar verdi.

İŞTE MAHKEME KARARI

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 6 57
Bu haber 121,039 defa okundu. 23 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Son iki ayda ÖSYM'nin çağrı merkezini aradınız mı? Memnuniyetiniz ne düzeyde?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam