1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

MEB'in kurduğu mülakat komisyonları, Bakan Yılmaz'ı dinlememiş!

MEB'in yaptığı 20 bin öğretmen atamasındaki verilere göre, 850 adayın mülakat puanı, +-5 aralığı özelinde, KPSS puanının üzerinden görünmektedir.
21 Temmuz 2017 00:01
Yazdır
MEB'in kurduğu mülakat komisyonları, Bakan Yılmaz'ı dinlememiş!

Sözlü sınavın yarattığı sorunlar, 20 bin öğretmen atamasında tekrar ortaya çıktı.

Hatırlanacağı üzere, Bakan İsmet Yılmaz, daha önce yaptığı bir açıklamada, mülakatlarda ortaya çıkan dengesiz puanlamanın önüne geçmek için, komisyonlara mülakat değerlendirmeleri sırasında, KPSS puanlarının +-5 puan üzerinden puan verilmemesi talimatını vermişti.

Ancak Bakanlık teşkilatının en üst yetkilisi olan Bakan talimatına rağmen, MEB mülakat komisyonları, 850 civarında adayda, +5'in üzerinde puan vermiştir.

Hatay Reyhanlı'ya atanan bir adayda, mülakat puanı ile KPSS puanı arasındaki fark 34'tür.

Yine Hatay Dörtyol'a atanan bir adayda mülakat puanı ile KPSS puanı arasındaki fark 30'dır.

Mülakat değerlendirmesinin yaratacağı olumsuz etkilerin minimize edilmesi için getirilen +-5 talimatını uymayan, Bakanı dahi dinlemeyen komisyon üyeleri hakkında gerekenin yapılıp yapılmayacağı merak ediliyor.

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 33 266
237 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un açıkladığı yeni ara tatil uygulamasını nasıl buldunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam