1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Kurayla yerleşen doktorlar 5 aydır işsiz

2017/1 döneminde ilk defa ve yeniden atama kurasıyla Sağlık Bakanlığına yerleşen doktorlar, güvenlik soruşturmaları sonuçlanmadığı için ne özelde çalışabiliyor ne de kamuya girebiliyor
11 Ağustos 2017 13:35
Yazdır
Kurayla yerleşen doktorlar 5 aydır işsiz

Sağlık Bakanlığı bu yılın başlarında, ilk defa ve yeniden atama kurasına çıktı. Bine yakın sağlık personeli Mart ayında yerleşti.

Ancak, ilan metnindeki uyarı doğrultusunda, özel sektördeki işlerinden de istifa eden doktorlar, güvenlik soruşturmaları Sağlık Bakanlığındaki komisyonda sonuçlandırılmadığı için 5 aydır işsizler.

Güvenlik soruşturması yönetmeliğinde, Bakanlıklarda kurulan komisyonların kaç gün içinde karar alabilecekleri yönünde bir düzenleme olmadığı için süreler hep uzuyor.

Diğer taraftan, bakanlık 5 aylık bir sürede güvenlik soruşturmalarını sonuçlandırmadığı gibi, atama sürecinin tamamlanmasını bekleyen doktorların özel sektörde çalışmalarını da uygun görmüyor.

İşte bir ziyaretçimizin Haber Gönder yoluyla bize ulaştırdığı son durum

Mrb,2017 1.dönem ilk defa ve yeniden atama kurası ile Sağlık Bakanlığı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu'na bağlı bir hastaneye yerleştirilme işlemim yapıldı. Yaklaşık 5 aydır atamanın sonuçlanmasını bekliyorum. Uzayan güvenlik soruşturması nedeniyle sürecin uzadığı, bakanlık bünyesinde kurulacak komisyonun nihai karar vereceği söyleniyor. Güvenlik soruşturması yönetmeliğinde, kurulacak komisyonun karar vermesi için bir tarih verilmediği için atama bir türlü sonuçlanmadı. Uzayan atama sürecinde sosyal haklarımı kaybettim, maddi ve manevi kayba uğradım. Sağlık Bakanlığı hukuk müşavirliğinin bir kararı olmasa da atama iptal olmadan bu süreçte özel sektörde çalıştığımız zaman bakanlık tabip atama daire başkanlığı atamamızın iptal olacağını söylüyor. Bimer, cimer gibi merkezlere başvurdum ama bir sonuç alamadım. Benim gibi mağdur olan atamasının yapılmasını bekleyen azımsanmayacak sayıda meslektaşım var. Bu konuya hassasiyet göstermenizi bekliyorum. Saygılarımla

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 6 30
Bu haber 47,812 defa okundu. 24 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Lojmanların, içinde oturanlara, ihalede oluşan en yüksek bedelle satılacak olmasını;
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam