1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

EKPSS sonuçları açıklanamadı, memurlar nakil isteyemedi

Yaz dönemindeyiz ve nakil başvuruları alınıyor. Bazı kamu personeli, eşinin EKPSS'de yerleşeceği ile göre nakil isteyecek. Bu nedenle sonuçlar daha fazla ertelenmeden açıklanmalı
16 Ağustos 2017 11:24
Yazdır
EKPSS sonuçları açıklanamadı, memurlar nakil isteyemedi

Yaz dönemi; polisten öğretmene, Tarım personelinden Diyanet'e tüm kamu personeli için tayin işlemlerinin yapıldığı bir ay...

Bazı kamu personelinin engelli eşleri ise EKPSS tercihi yaptı.

Eşleri EKPSS tercih başvuru yapan memurlar, tayin isteyeceği yeri belirlemek için ÖSYM'nin sonuçları açıklamasını bekliyor.

EKPSS tercihlerine başvurular 21 Temmuz'da sona ermişti. Yani bugün itibariyle; neredeyse 1 aydır, sadece internet üzerinden alınan ve başka bir onaya tabi olmayan tercih işlemlerinin sonuçlarının açıklanması bekleniyor.

Öğretmenlerin nakil başvuruları 14 Ağustos'ta sona erdi. ÖSYM, EKPSS tercih sonuçlarını açıklamadığı için, öğretmenler yerleşme ihtimali olan eşlerini gerekçe kılıp tayin isteyemedi.

Sorun başka kurumlar açısından da devam etmektedir.

Bu nedenle, EKPSS sonuçlarının bekletilmeden açıklanması gerekmektedir.

Diğer taraftan, ÖSYM'nin sonuçları geç açıklamasından dolayı nakil isteyemeyen memurların, ÖSYM Başkanlığı aleyhine manevi tazminat davaları açmaları halinde, bu davaların olumlu sonuçlanacağını düşünüyoruz.

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 1 20
10 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Bir acil durum halinde, mahallenizdeki toplanma alanlarının neresi olduğunu biliyor musunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam