1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Süleyman Soylu'dan o fotoğraf için açıklama

Süleyman Soylu'nun sosyal medyada yayımlanan fotoğrafa ilişkin açıklaması
16 Eylül 2017 12:35
Yazdır
Süleyman Soylu'dan o fotoğraf için açıklama

Süleyman Soylu, Aysel Tuğluk'un annesinin cenazesine saldıranlara birlikte yayımlanan fotoğrafıyla ilgili açıklama yaptı. Bakan Soylu, 3,5 saat karakolda buludukları sırada gelen vatandaşlarla fotoğraf çektiklerini belirtip, suça bulaşanlara ayrıcalık tanınmadığını, ilgili şahsın da gözaltına alındığını söyledi.

İşte Süleyman Soylu'nun açıklaması

Aşağılıksınız!

Bugün 16 Eylül 2017, iki bakan, Haşan Polatkan ve Fatin Rüştü Zorlu'nun idam edilişin 56. yıldönümü.

Size benzeyen insan müsveddelerinin iftiralarıyla alçakça asıldılar.

Yarım asır geçti aşağılık tavrınız değişmedi.

O akşam Ankara Valisi ve Ankara Emniyet Müdürü ile birlikte olayın gerçekleştiği mezarlığa, akabinde bilgi almak, ailenin mezar yeri değerlendirmesini beklemek ve karakolun önünde bir araçta bekleyen Aysel Tuğluk ile görüşmek için için karakola gittik.

Aysel Tuğluk'a başsağlığı dileyip 45 dk. görüştük. Ardından ailesi ile değerlendirme yapmak için izin istedi. Görüşmeler sonrası ailenin cenazeyi Tunceli'ye defnedilmesi konusunda kararı geldi ve gerekli hazırlıklar yapılıp tedbirler alındı.

Heyetle birlikte 1 saat kadar olayların videosunu izledik. Yaklaşık 3,5 saat karakolda bulunmamızın ardından olayla ilgili yapılması gereken gözaltı talimatlalarını verip karakoldan ayrıldık. Bu esnada orada bulunduğumuzu bilen mahalle eşrafı karakolda bizimle fotoğraf çekilmek istedi ve ayrılırken bir çok kişiyle fotoğraf çekildik.

Önemli olan, hayatımızın her döneminde kimin bizimle fotoğraf çekilip çektirmeyeceği değil hukuk açısından bir suça karışıp karışmadığıdır.

Talimatlarımız sonrası tahkikatın derinleştirilmesi sonucu 48 kişinin ifadesi alındı ve ifadesi alınan bu şahısta savcının talimatıyla ertesi gün gözaltına alındı ve halen gözaltındadır.

Mahalle eşrafının bizimle fotoğraf çekme talebi, talimatlarımız sonucu yapılan incelemede fotoğraf çekilenlerden birinin de gözaltına alınması, fitne gerçeğini değiştirmez. Tam tersine bu konudaki hassasiyetimizi ve olaya bakışımızı ortaya koyar.

Biz bu konuda gereğini yapmışız ve yaparız.

Rahmetli Adnan Menderes ve rahmetli iki bakanın idamına giden yoldaki taşlarını da bu fitne felsefesiyle dizdiler.

Allah fırsat vermesin.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Memurlar.Net
Bu haberi oylayabilirsiniz 107 23
Bu haber 122,825 defa okundu. 23 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Takım elbisede en çok hangi markayı beğeniyorsunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam