1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Özlü: 2023 hedeflerinden asla geri adım atmayacağız

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Özlü: - "Türkiye artık karanlık oyunlarla, tezgahlarla, kurgularla, senaryolarla etkisiz kılınacak bir ülke değildir. Türkiye artık hain odakların, şer güçlerin bölecekleri bir ülke değildir"
17 Eylül 2017 15:47
Yazdır
Özlü: 2023 hedeflerinden asla geri adım atmayacağız

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, "Türkiye artık karanlık oyunlarla, tezgahlarla, kurgularla, senaryolarla etkisiz kılınacak bir ülke değildir. Türkiye artık hain odakların, şer güçlerin bölecekleri bir ülke değildir." dedi.

Özlü, partisinin Ereğli İlçe Başkanlığı'nın bir otelde düzenlenen olağan kongresinde yaptığı konuşmada, AK Parti siyasetinin evrensel değerlerin siyaseti olduğunu söyledi.

"Milletimizin bütün renkleri, hassasiyetleri, özlemleri, hedefleri ve ilkeleri, AK Parti'de anlam bulmakta, AK Parti kimliğinde somutlaşmaktadır." diyen Bakan Özlü, şöyle konuştu:

"Bizim 15 yıldır devam eden kesintisiz başarımızın sırrı işte budur. Bizler 'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın' diyen, şahsiyet sahibi, dinamik, katılımcı, toplumun bütün kesimlerini kucaklayan bir siyasi partinin mensuplarıyız. Milletimizi ayrıştıran değil, kaynaştıran bir partiyiz. Milletimizin arasına bariyerler kuran değil, gönül köprüleri kuran bir siyasi hareketiz. Tıpkı Ereğli'de olduğu gibi teşkilatlarına güvenen, onlarla birlikte yürümeyi onur sayan bir anlayışın temsilcileriyiz. Birileri milletimize yukarıdan bakabilir. Birileri milleti yok sayarak bildiğini okuyabilir. Birileri üst perdeden atıp tutabilir fakat biz milletimizle birlikte yürümeye, gücümüzü milletimizden almaya devam edeceğiz."

- "2023 hedeflerinden asla geri adım atmayacağız"

Eğitimde, sağlıkta, ulaşımda, ekonomide, sanayide ve bütün alanlarda vatandaşın hayatını kolaylaştırmak için çalıştıklarını anlatan Özlü, konuşmasına şöyle devam etti:

"AK Parti'nin bu muhteşem başarısında gönül gönüle yürüdüğümüz sizlerin büyük emeği vardır. Bu salonda bulunan herkes, AK Parti teşkilatlarında sorumluluk alan herkes Türk siyasi hayatında benzeri olmayan başarılara imza atan kadrolardır. Bugüne kadar her vatandaşımızın derdini kendi derdimiz bilerek bugünlere geldik. Bundan sonra da AK Parti siyaseti elbette farklı olmayacak. Herkes şundan emin olmalıdır. Türkiye artık karanlık oyunlarla, tezgahlarla, kurgularla, senaryolarla etkisiz kılınacak bir ülke değildir. Türkiye artık hain odakların, şer güçlerin bölecekleri bir ülke değildir. Kalplerimiz aynı heyecanla çarptığı sürece bizim hızımızı kimse kesemez. Türkiye sizlerle birlikte, AK Parti kadrolarıyla birlikte, milletimizle birlikte 2023'e taşınacak ve Allah'ın izniyle 2053 yürüyüşüne devam edecektir. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın önümüze koyduğu 2023 hedeflerinden asla geri adım atmayacağız."

- "Hedeflere mutlak surette ulaşacağız"

Bakan Özlü, 2023 hedeflerindeki en önemli halkalardan birini bilim, sanayi ve teknolojinin oluşturduğunu belirterek, Türkiye'nin bu alanlarda istikrarlı bir biçimde büyümeye, kalkınmaya devam ettiğini aktardı.

Türkiye'nin sanayiyle daha da büyüyeceğinin farkında olduklarına değinen Özlü, Hükümet ve Bakanlık olarak, 3 temel hedef üzerinde yoğunlaştıklarını, bunlardan birincisinin "Bilim Merkezi Türkiye", ikincisinin "Teknoloji Üssü Türkiye", üçüncüsünün de "İleri Sanayi Ülkesi Türkiye" hedefleri olduğunu bildirdi.

Özlü, bu hedeflere mutlak surette ulaşacaklarını vurguladı.

Anadolu Ajansı
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
Bu haber 630 defa okundu. 1 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Spor giyimde en çok hangi markayı tercih ediyorsunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam