1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

2017/2 KPSS ile KİT'e atananlar 3 yıl başka kuruma geçemeyecek mi?

2017/2 KPSS İle KİT'e Atananlar 3 Yıl Başka Kuruma Geçemeyecek Mi?
14 Kasım 2017 11:05
Yazdır
2017/2 KPSS ile KİT'e atananlar 3 yıl başka kuruma geçemeyecek mi?

Soru: Merhabalar 2017/2 için kadrolar açıklandı. KİT'leri tercih etmeyi düşünüyorum ama 2018'den sonra göreve başlatılmam halinde 3 yıl başka kuruma geçemeyeceğim söylendi. Bu doğru mu? Yanıtlarsanız sevinirim. Teşekkürler.

Cevap:

Bakanlar Kurulu'nun 2018 yılı KİT yatırım ve finansman kararnamesi kararı bugün Resmi Gazete'de yayımlandı. Bu Kararın 7 nci maddesinin beşinci fıkrasında "1/1/2018 tarihinden sonra yapılacak merkezi yerleştirme işlemleri neticesinde sözleşmeli personel pozisyonlarına atananlar 3 hizmet yılını tamamlamadıkça; mesleğe özel yarışma sınavıyla yardımcı olarak atanan kadrolar ile bulunulan pozisyondan farklı ve öğrenim durumu itibariyle ihraz ettikleri unvanlı kadro ve pozisyonlara yapılacak atamalar hariç olmak üzere halen görev yaptıkları kuruluşlara veya diğer kamu kurum ve kuruluşlarına atanamazlar. Kamu Görevlerine ilk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik kapsamında merkezi yerleştirme işlemlerine başvuramaz, yerleştirilseler dahi atama işlemleri yapılmaz." hükmüne yer verilerek KİT'lere merkezi yerleştirmeyle atananların başka kurumlara aynı unvanla geçmelerine 3 yıllık bir kısıtlama getirildi.

Sorunuz açısından hükümde dikkat edilmesi gereken "1/1/2018 tarihinden sonra yapılacak merkezi yerleştirme işlemleri neticesinde sözleşmeli personel pozisyonlarına atananlar" ifadesidir. Görüleceği üzere hükümde 2018'de göreve başlanılmasına değil 2018'de ve sonrasında yapılacak merkezi yerleştirme işlemlerine değinilmiştir. 2017/2 merkezi yerleştirme işlemleri 2017 yılında yapılacağından bu atama ile KİT'lere yerleşenler 2018'de göreve başlasalar dahi yukarıda belirtilen kısıtlamanın kapsamında değildirler.

Kısıtlama ilk olarak 2018/1 ataması ile uygulamaya geçecektir.

KİT'lerde alımlara ilişkin getirilen yeniliklerde detaylı bilgi için tıklayınız.

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 3 10
Bu haber 27,185 defa okundu. 9 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Gelecek 15 yılda sizin ve ailenizin durumu; iyiye mi gider, kötüye mi?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam