1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Kamu Denetçiliği Kurumu, sözlü sınavı böyle akladı

Kamu Denetçiliği Kurumu, sözlü sınavı denetlemek için sesli ve görüntülü kayıt sunamayan, ayrıca takdir edilen notlar için de bir gerekçe sunamayan Bakanlık işlemini de yine de hakkaniyete uygun buldu
15 Kasım 2017 11:26
Yazdır
Kamu Denetçiliği Kurumu, sözlü sınavı böyle akladı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının görevde yükselme sınavındaki sözlü sınava dair bir şikayeti inceleyen Kamu Denetçiliği Kurumu ilginç bir karar verdi.

Sözlü sınavın denetimi için, sesli veya görüntülü kayıt tutmayan, takdir edilen notlar için de bir gerekçe sunamayan Aile Bakanlığı için Kamu Denetçiliği Kurumu, "işlemler hakkaniyete uygundur" dedi.

Ombudsman ayrıca, kendisine haksızlık edildiğini iddia eden başvurucuya, "haksızlığa uğradığını kendin ortaya koy" dedi ve Ombudsmanlığın da bu yönde bir saptamada bulunamadığını söyledi. Oysaki Bakanlık denetime imkan sunabilecek hiçbir veriyi Kamu Denetçiliği Kurumuna sunamamıştı.

KDK kararında, komisyon üyelerinin birbirine yakın not takdir etmesi, sınavın hakkaniyetli olarak yapıldığına bir gerekçe olarak gösterildi. Bu tespite göre de sözlü sınav komisyon üyelerinin verdiği notlar arasında fahiş bir fark olmadığı sürece hiçbir sorun yoktu.

İŞTE KAMU DENETÇİLİĞİ KURUMUNUN GEÇEN AY VERDİĞİ İLGİNÇ KARARI

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haber 34,914 defa okundu. 24 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Çiftlik Bank olayında sadece vatandaş mı suçludur?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam