1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Bekir Bozdağ, takipsizlik kararı alanların yaşadığı mağduriyeti çözmeli!

Cumhuriyet Savcılıklarından takipsizlik kararı alanlar neden iade edilmiyor!
12 Ocak 2018 14:10
Yazdır
Bekir Bozdağ, takipsizlik kararı alanların yaşadığı mağduriyeti çözmeli!

Cumhuriyet Savcılıklarından takipsizlik kararı alanlar neden iade edilmiyor.

FETÖ işlemlerinde, en çok mağdur edilen kesimlerin başında Cumhuriyet Savcılıklarından takipsizlik kararı alanlar bulunuyor.

FETÖ'cü oldukları iddiasıyla ihraç edilen ve ihraçtan sonra haklarında soruşturma yapılan bir kısım personel hakında, Cumhuriyet Savcılıklarınca "Kovuşturmaya Yer Olmadığına Dair Karar" verilmiştir.

Kovuşturmaya yer olmadığına dair kararlar gelişi güzel verilmiş kararlar değildir. Hem güvenlik birimlerindeki kayıtlar tetkik edilmekte hem de kişiye ait bilişim materyallerinin incelemesi yapılmaktadır.

Ancak, devlet, çok zor alınan bir karar olmasına rağmen, kovuşturmaya yer olmadığına dair kararlara sıradan evrak muamelesi yapmaktadır.

Bu ise ne yazık ki vatandaşların Devlete olan güveni sarsmaktadır.

Hem FETÖ işlemleriyle ilginen Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'ın hem de Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün koordine bir şekilde çalışarak, zaten aylardır mağdur edilen bu kişiler için, "mış gibi yapmadan", gerçekten çalışarak, bir çözüm bulması gerekmektedir.

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 16 482
176 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Sizce, Ankara Büyükşehir Belediyesini, hangi aday kazanır?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam