1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Avukatlara ceza ve disiplin düzenlemesi

Geçtiğimiz günlerde Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit olan Musa Özalkan'ın maaşına haciz getirmeye çalışan avukat Emine Gün tartışmalara sebep olurken, Avukatlık Kanunu Taslağı'yla avukatların disiplin ve ceza hükümlülükleri yeniden düzenlenecek. Yeni bir Avukatlık Kanunu Taslağı hazırlayacak olan Adalet Bakanlığı, diğer Avrupa ülkelerindeki yasa tasarılarını inceleyecek. Hazırlanan taslağın bu yıl içerisinde Meclis'e sunulması hedefleniyor
15 Şubat 2018 08:45
Yazdır
Avukatlara ceza ve disiplin düzenlemesi

Adalet Bakanı Abdülhamid Gül avukat Emine Gün hakkında, "Kanuna ve ahlaka aykırı, toplumu yaralayan bu konu hakkında gerekli incelemenin yapılmasını bekliyoruz. Meslekten çıkarılma olabilir mi, baro değerlendirecek" açıklamasını yapmıştı. Yeni düzenlemeyle avukatlık mesleğine geçiş artık sınavla olacak.

Avukatlar, hakim ve savcılarla beraber aynı sınava girecek. Düzenlemeyle avukatlar kendi içerisinde kademelendirilecek. Avukatlar özellikle staj dönemlerinde çalıştıkları yerlerde sigortalı olmamaları, ücret alamamaları gibi sorunlarla karşı karşıya geliyordu.

Bakanlık yeni taslakla avukatların staj döneminde yaşadıkları sıkıntıları çözecek.

Ebru Karatosun ANKARA

Türkiye
Bu haber 4,605 defa okundu. 1 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
24 Haziran sonrasında ülkemizde, ekonomik kriz çıkar mı?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam