1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

AK Parti İzmir İl Başkanlığına, Aydın Şengül atandı

AK Parti İzmir İl Başkanlığına, Aydın Şengül atandı
15 Şubat 2018 16:41
Yazdır
AK Parti İzmir İl Başkanlığına, Aydın Şengül atandı

AK Parti İzmir İl Başkanlığına Aydın Şengül atandı.

AK Parti Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile yapılan istişareler sonucunda İzmir İl Başkanlığı'na 24. Dönem İzmir Milletvekilimiz Aydın Şengül atanmıştır." ifadelerine yer verdi.

Ataş, atamanın İzmir'e ve AK Parti'ye hayırlı olmasını diledi.

Eski AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, il başkanlığı görevine Aydın Şengül'ün atanmasına ilişkin, "Görevimi bu onuru taşıyacak ve önümüzdeki süreci göğüsleyecek başka bir hizmet yarışçısına devrediyorum." dedi.

Delican, İl başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, AK Parti'nin Türkiye'nin selameti, milletin refahı ve mutluluğu için, çok meşakkatli ve onurlu bir yürüyüşün öncüsü olduğunu, bu yürüyüşüne tavizsiz devam edeceğini belirtti.

Partinin kuruluş ve yola çıkış süreci itibarıyla çatısı altında bulunduğunu aktaran Delican, 2014 yılının temmuz ayında il başkanlığı görevini devraldığını hatırlattı.

Görev süresince yaptıklarına değinen Delican, "İl başkanlığım boyunca tüm görevlerimi ifade ederken partimin yol haritasına, siyasette süreklilik ve tutarlılık ilkesine bağlı kalmak suretiyle, ülke ve kentteki gelişmeleri karşılaştırıp sorgulamayı, uzlaşmacı bir yaklaşımla sorunların çözümlerini şehrimizin dinamikleri ile birlikte ve kendi teşkilatımız içinde köklü olarak ele almayı yararlı buldum, bundan sonrası için de buluyorum." diye konuştu.

- "Aday olmayacağım"

Delican, AK Parti'nin hala bu ülkedeki insanların büyük çoğunluğunun umudu olduğuna işaret ederek, "Bu umudu canlı tutacak, milletle kucaklaşacak en onurlu mevkilerden birinde bulundum. Şimdi görevimi bu onuru taşıyacak ve önümüzdeki süreci göğüsleyecek başka bir hizmet yarışçısına devrediyorum. Kutlu yürüyüşün parçası olmaya devam edeceğiz. Önümüzde kongreler süreci var. Bu süreci iyi okumak, gereklerini iyi tahlil etmek gerekli. Bugüne kadar vatan, millet sevdalısı hiçbir ak gönüllü yol arkadaşımın bu değişim sürecini kişisel görmeyeceğine inanıyorum. Ben de görmüyorum. Bu nedenle il kongresinde aday olmayacağımı kamuoyuyla paylaşmak istiyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Anadolu Ajansı
Bu haber 5,872 defa okundu. 2 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Sizce Dünya kupasını kim kazanır?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam