1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Yeşil kart sağlık karnelerinin vize süresi uzatılıyor

02 Mayıs 2007 15:45
Yazdır

Sosyal devlet anlayışı gereği yoksullara sağlık hizmeti sunmak amacıyla verilen yeşil kart sağlık karnelerinin vize süresinin bir yıldan 2 yıla uzatılması gündeme geldi.

Yeşil kart uygulamasından yararlanan yoksul vatandaşların her yıl vize işlemleri için büyük çile çektiğini belirten Ak Parti Diyarbakır Milletvekili İrfan Ali Rıza Yazıcıoğlu, senede bir kez yapılan vizenin uzatılması için hazırladığı raporu Sağlık Bakanı Recep Akdağ'a sundu.

Milletvekili İrfan Rıza Yazıcıoğlu yaptığı yazılı basın açıklamasında, yeşil kart vizelerinin 2 yıla çıkarılmasıyla ilgili Sağlık Bakanı Recep Akdağ'a bir rapor sunduğunu dile getirdi.

Yazıcıoğlu, Diyarbakır'da 617 bin 513 yeşil kartlının bulunduğunu belirterek, "Yeşil kartların vizelerinin bir yıl olması nedeniyle yeşil kart bürolarında yığılmalar olmakta, vatandaşlarımız için sıkıntılar meydana gelmektedir. Diyarbakır'da vize için günlük alınan dosya sayısı 450 - 500 civarındadır. Her ailenin ortalama 5 kişi olduğu düşünülürse günlük 2 bin 250 ile 2 bin 500 kişi arasında yeşil kartlı vize için müracaat etmektedir. Bu nedenle, yeşil kart bürolarındaki yığılmaların önlenmesi için, yeşil kart vizelerinin 2 yıla çıkarılması ve burada görev yapan personel sayısının artırılması gerekmektedir." ifadelerini kullandı.

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
Bu haber 5,571 defa okundu. 1 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
OHAL'den rahatsızlık duyuyor musunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam