1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Taksim'de Tıp Bayramı gerginliği

Taksim'de Tıp Bayramı kutlamaları kapsamında Cumhuriyet Anıtı'na çelenk bırakan İstanbul Tabip Odası ve Türk Hekimler Birliği üyesi doktorlar arasında gerginlik yaşandı
14 Mart 2018 16:16
Yazdır
Taksim'de Tıp Bayramı gerginliği

14 Mart Tıp Bayramı kutlamaları çerçevesinde Taksim Cumhuriyet Anıtına çelenk bırakan İstanbul Tabip Odası ve Türk Hekimler Birliği üyesi doktorlar arasında kısa süreli gerginlik yaşandı.

İstanbul Tabip Odası doktorlar İstiklal Caddesi'nde toplanarak Taksim Cumhuriyet Anıtına geldi. Çelenk töreni öncesinde doktorlar aranarak Taksim Cumhuriyet Anıtı'na giriş yaptı.

Basın açıklaması öncesinde İstanbul Tabip Odası ve Türk Hekimler Birliği üyesi doktorlar arasında kısa süreli bir gerginlik yaşandı.

Türk Hekimler Birliği üyesi doktorlar tören sırasında İstiklal Marşı okunmadığı ve saygı duruşunda bulunulmadığını ifade ederek tepki gösterdi. Bu tepki karşısında İstanbul Tabip Odasına bağlı doktorlar Türk Hekimler Birliği üyesi doktorları provokasyonla suçladı. İki grup arasında gerginlik bir süre sonra büyümeden sona erdi.

Türk Tabipleri Birliği adına basın açıklaması yapan Dr. Samet Mengüç, "Meslektaşlarımızın ve tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart'ını kutluyor; hepimiz için yaşanabilir bir doğa, barış içinde bir yaşam, iyi hekimlik yapabildiğimiz bir sağlık ortamı diliyoruz. Tüm meslektaşlarımızı, birlikteliğimizi ve dayanışmadan gelen güçle, hekimlik değerleri ve etik ilkeler ışığında sağlık alanındaki mücadelemizi yükseltmeye davet ediyoruz" ifadelerini kullandı.

"DIŞLANIYORUZ"

Türk Hekimler Birliği adına açıklama yapan Doktor Yavuzhan Baş ise, "Her törene gelerek katılıyoruz. Ancak az önce sizlerin şahit olduğu gibi provokatif bir şekilde yaklaşımlarla dışlanmak istiyoruz ve dışlanıyoruz. İstanbul Tabip Odasının yaptığı açıklamayı masumane olarak değerlendiriyoruz. Hekimin ve sağlık çalışanlarının haklarını değil farklı söylemlerle, terör örgütlerinin söylemleri gibi sivri olabilecek çıkışları olduğunu biliyoruz. Bu yüzden İstanbul Tabip Odasını kınıyoruz" ifadelerini kullanarak İstanbul Tabip Odasına tepki gösterdi.

İhlas Haber Ajansı
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
Bu haber 1,648 defa okundu. 2 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Bedelli askerlikte, 25 yaş ve 15 bin TL bedel, sizce nasıl?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam