1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

2 Şeker Fabrikası, 1 milyar 206 milyon TL'ye satıldı

Bugün yapılan ihalelerle iki Şeker Fabrikası toplamda 1 milyar 206 milyon TL'ye satıldı. Bugüne kadar 6 Şeker Fabrikası satıldı. 8 Fabrika daha özelleştirme kapsamında ihale ile satılacak.
16 Nisan 2018 16:22
Yazdır
2 Şeker Fabrikası, 1 milyar 206 milyon TL'ye satıldı

Bugün yapılan ihaleler ile Turhal Şeker Fabrikası ihalesini 569 milyon TL ile Kayseri Şeker, Ilgın Şeker Fabrikası ihalesini de 637 milyon lira ile Alteks Tekstil kazandı. İki Şeker Fabrikası toplamda 1 milyar 206 milyon TL'ye satıldı.

Erzurum Şeker Fabrikasına ise bugünki ihalede teklif gelmedi.

4 FABRİKA ÖZELLEŞMİŞTİ

6 ve 9 Nisan'da yapılan ihalelerde, Yozgat Şeker Fabrikası ihalesini 275 milyon liralık teklifle Doğuş Çay'ın sahibi Doğuş Yiyecek İçecek A.Ş.

Kırşehir Şeker Fabrikası'nın ihalesini 330 milyon lira ile Tutgu Gıda Tutgu Gıda Turizm İnşaat İmalat İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.

Bor Şeker Fabrikası'nın ihalesini 336 milyon ile Doğuş Çay'ın sahibi Doğuş Yiyecek İçecek A.Ş.

Çorum Şeker Fabrikası'nın özelleştirilmesi ihalesini 528 milyon lira ile Safi Katı Yakıt kazanmıştı.

Böylelikle 14 Şeker Fabrikası'ndan 6 tanesi özelleştirilmiş oldu. Erzurum Şeker Fabrikası için bugün yapılan ihalesine ise teklif gelmedi.

Erzincan, Kastamonu, Afyon, Alpullu, Burdur, Elbistan ve Muş Şeker Fabrikakarı için de 18 Nisan'a kadar teklif verilecek. Bu fabrikaların da özelleştirilmesi ile birlikte, öngörülen 14 şeker fabrikasının özelleştirilmesi tamamlanmış olacak.

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
43 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Yeni Zelanda'daki teröriste, 'Hristiyan terörist' denmesini doğru buluyor musunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam