1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

MHP beyannamesinde 2023 vurgusu yapılacak

"Cumhur İttifakı millet aklı" ve "Milli Bekanın Teminatı" sloganları ile 24 Haziran seçimlerine hazırlanan MHP'de aday belirleme çalışmaları devam ederken bir yandan da seçim beyannamesi üzerinde mesai yapılıyor
17 Mayıs 2018 09:00
Yazdır
MHP beyannamesinde 2023 vurgusu yapılacak
"Cumhur İttifakı millet aklı" ve "Milli Bekanın Teminatı" sloganları ile 24 Haziran seçimlerine hazırlanan MHP'de aday belirleme çalışmaları devam ederken bir yandan da seçim beyannamesi üzerinde mesai yapılıyor. 21 Mayıs'ta listelerin açıklanmasının ardından MHP, 26 Mayıs'ta Ankara Arena Spor Salonu'nda aday tanıtım toplantısı yapacak. Toplantıda seçim beyannamesi de açıklanacak.

SİYASİ TIKANIKLIK GİDERİLDİ

MHP'nin 2018 seçimleri için hazırladığı beyanname zamanın dar olması sebebi ile diğer seçim beyannamelerine göre daha dar kapsamlı olacak. Beyannamede Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile devletin yeniden yapılandığı anlatılacak. Bu sistemle siyasi tıkanıklığın giderildiğine dikkat çekilecek. 15 Temmuz'da FETÖ'nün darbe girişimi ile birlikte Türkiye'nin karşı karşıya kaldığı beka sorunu da beyannamede hatırlatılacak. Beyannamede, MHP olarak devletin yanında olduğuna vurgu yapılarak, bu kapsamda Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçimler için AK Parti ile ittifak kurulduğu anlatılacak. Cumhur İttifakı ile birlikte, birlik ve beraberlikle Türkiye'nin önündeki engellerin aşılacağı aktarılacak.

LİDER ÜLKE TÜRKİYE

Güvenlik, eğitim, sağlık, kadın ve gençlere yönelik projelerin de yer alacağı beyannamede 2023 vurgusu da yapılacak. Türkiye'nin tarihi ve kültürel birikimi, jeo-stratejik konumu, doğal ve beşeri kaynakları gibi sahip olduğu imkan ve kabiliyetleriyle 2023'te lider ülke konumuna geleceği anlatılacak. Türkiye'nin fırsatları değerlendirerek, tehditleri bertaraf edeceği ve küresel bir güç merkezi haline geleceği belirtilecek.

Ebru Karatosun

Türkiye
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
Bu haber 2,496 defa okundu. 5 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam