1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

CTE personeli tayin sonuçlarını kaç gün daha bekleyecek?

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Personeli 25 Nisan'da başvuruları sona eren tayin sonuçlarının açıklanmasını bekliyor
18 Mayıs 2018 10:10
Yazdır
CTE personeli tayin sonuçlarını kaç gün daha bekleyecek?

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü personeli, tayin sonuçlarının halen açıklanmamasından tedirgin oluyor.

Geçen sene aynı atama sonuçları talepler toplandıktan 16 gün sonra açıklanmıştır.

Ancak, bu sene talepler 25/04/2018 tarihinde sona ermiş olmasına rağmen hala sonuçlar açıklanmamıştır.

Talepler, NAS sistemi üzerinden değerlendirileceğinden, personel sonuçların seçim nedeniyle bekletildiğini ve açıklanmadığını düşünmektedir.

Personel sayısı yüzbinlerin çok üzerinden olan çok sayıda Bakanlıklar, personel tayin işlemlerini bir kaç gün içinde açıklayabilmekteyken, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünün 55- 60 bin personelinin tayin sonuçlarını açıklayamaması idari işleyişte bir sorun olduğunu göstermektedir.

Ayrıca, başvurular alınırken sonuçların ne zaman ilan edileceğine yönelik bir takvim ilan edilememesinin de yine bu idari süreçteki keyfilikten kaynaklandığı belirtilmektedir.

Genel Müdürlüğün, eşi nakil olacak, evini ayarlayacak, çocuğunun okul işini çözecek personelini düşünerek personel nakil sonuçlarını bir an önce açıklaması uygun olacaktır.

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
Bu haber 49,352 defa okundu. 36 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
MHP'nin af teklifini nasıl buluyorsunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam