1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Kadroya geçemeyen eski hükümlülere yönelik görüş

Devlet Personel Başkanlığı, 657 sayılı Kanunun 48/A-5 hükmü gereğince kadroya geçemeyen eski hükümlü taşeron personele yönelik görüş verdi.
17 Mayıs 2018 11:02
Yazdır
Kadroya geçemeyen eski hükümlülere yönelik görüş

Devlet Personel Başkanlığı, daha önce hapis cezası aldığı için kadroya geçemeyen eski hükümlülere yönelik yapılan yönetmelik düzenlemesi için açıklamada bulundu.

Başkanlık, daha önce hapis cezası aldığı için kadroya geçirilemeyen eski hükümlülerin sürekli işçi kadrolarına geçirilebileceğini ancak sürekli işçi kadrosuna geçirilebilmesi için boş işçi kadrolarının bulunması gerektiğini belirtti. Eski boş sürekli işçi kadrosunun bulunmaması ve yetersiz olması durumunda ise Devlet Personel Başkanlığından ve Maliye Bakanlığından talepte bulunması gerektiğini açıkladı.

İŞTE DPB YAZISI

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
Bu haber 4,177 defa okundu. 3 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
MHP'nin af teklifini nasıl buluyorsunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam