1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Harcırah bildirimiyle ilgili Danıştay'dan emsal karar!

Danıştay, evini taşımamasına rağmen, taşıdım diyerek beyanda bulunan memura verilen disiplin cezasını iptal etti.
14 Haziran 2018 00:03
Yazdır
Harcırah bildirimiyle ilgili Danıştay'dan emsal karar!

Bir ilden başka bir ile nakil olan personel, evini taşımamasına rağmen, taşıdım şeklinde beyanda bulunmuş ve 456 TL fazladan yolluk almıştır.

Ancak yapılan bir soruşturmada, nakil olan personelin gittiği yerde yurtta kaldığı, eşinin de hala başka bir ilde görev yaptığı tespiti yapılmış ve bu tespit üzerine memura, gerçeğe aykırı rapor ve belge düzenlemekten "kademe ilerlemesinin durdurulması" cezası verilmiştir.

Açılan davada, idare mahkemesi kurum lehine karar vermiş ve davayı reddetmiştir.

Ancak Danıştay, memurun yaptığı "evimi taşıdım" bildiriminin sadece bir beyan olduğunu, gerçeğe aykırı rapor ve belge düzenleme kapsamına girmediğini belirterek, verilen kademe ilerlemesinin durdurulması cezasını iptal etmiştir.

İŞTE MAHKEME KARARI

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
2 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Sizce, Ankara Büyükşehir Belediyesini, hangi aday kazanır?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam