1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Diyanet'teki 4+2 düzenlemesi kimleri kapsıyor?

Diyanet İşleri Başkanlığı teşkilat kanununa eklenen 4+2 yıl çalışma süresi daha önce göreve başlayan sözleşmeli personeli kapsamıyor.
11 Temmuz 2018 09:49
Yazdır
Diyanet'teki 4+2 düzenlemesi kimleri kapsıyor?

9 Temmuz'da yayımlanan 703 sayılı KHK ile, 633 sayılı Diyanet teşkilat kanununa yeni bir fıkra eklenmiştir.

Eklenen yeni maddeye göre, Diyanet İşleri Başkanlığının alacağı sözleşmeli personel 4 yıl boyunca atandığı yerde sözleşmeli olarak görev yapmak zorunda olacak, 4 yıl sonra kadroya geçecek, kadrolu olarak da 2 yıl çalıştırılan sonra nakil isteyebilecektir. Düzenlemenin detayları için tıklayınız.

Diğer taraftan, 9 Temmuz 2018 tarihinden önce Diyanet İşleri Başkanlığında sözleşmeli olarak çalışmaya başlayan personel bu maddenin kendilerini kapsayıp kapsamadığını sormaktadır.

Yeni eklenen maddenin 3. fıkrasında "Bu madde uyarınca atanan sözleşmeli personel dört yıl süreyle başka bir yere atanamaz. " hükmü yer almaktadır.

Daha önce atanmış olanlar bu maddeye göre değil, 657 sayılı Kanunun 4/B maddesine göre atanmıştı. Dolaysıyla yeni getirilmiş olan 4+2 yıl görev şartı, 9 Temmuz 2018'den itibaren istihdam edilecek Diyanet sözleşmeli personelini kapsamaktadır.

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
Bu haber 64,898 defa okundu. 15 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
İş Bankası'ndaki, % 28'lik Atatürk hisselerinin CHP'ye ait olmasını doğru buluyor musunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam