1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

2018 YKS tercihleri için 6 önemli kılavuz

https://www.memurlar.net/haber/767404/2018-yks-tercihleri-icin-6-onemli-kilavuz.html
07 Ağustos 2018 12:01
Yazdır
2018 YKS tercihleri için 6 önemli kılavuz

2018 YKS tercihleri başladı. Tercihlerin 7 ila 14 Ağustos tarihleri arasında yapılması gerekiyor. Memurlar.net olarak, tercihte bulunan adaylara yol göstermesi için 6 ayrı önemli kılavuzu biraraya getirdik.

2018 YKS tercihleri 7 ila 14 Ağustos tarihleri arasında alınacak.

Binlerce aday, hangi bölümleri tercih edeceği konusunda yol gösterici verilere ulaşmaya çalışıyor.

Memurlar.net olarak geçen yıllarda olduğu gibi yine adaylara yardımcı olacak robotlar hazırladık.

1- YKS Robotu: Üniversite, bölüm ve il bazında, ilan edilen kontenjanları sorgulayabilirsiniz. Robotta son 3 yılın taban puanları bulunmakta.

2- Kadro Robotu: Kamu kurumlarının son beş yılda hangi bölümlerden alım yaptığını bu robottan görebilirsiniz.

3- Başarı Robotu: Devlet kurumlarına girişte tek sınav olan KPSS'de bölüm bazında hangi üniversitelerin başarılı olduğunu bu robottan görebilirsiniz.

4- En çok akademik yayın yapan üniversiteler: Devlet üniversitelerimizde görevli akademisyenlerin geçtiğimiz dört yılda (2014, 2015, 2016 ve 2017) uluslararası indekslerde taranan dergilerde yapmış oldukları makalelerin sayıları bu çalışmada görebilirsiniz.

5- Özel Üniversiteleri Raporu: YÖK'ün hazırladığı bu rapor özellikle özel üniversiteleri tercih etmek isteyen adaylarca dikkatli bir şekilde okunmalıdır. Bünyesinde lisanstan daha çok lisansüstü öğrenci barındırarak tamamen ticari bir yöne kayan üniversiteler iyi tahlil edilmelidir.

6- Dünyada en iyi bin sıralamasına giren Türk Üniversiteleri: URAP tarafından hazırlanan bu raporda, tıp, hukuk ve mühendislik dallarında, dünyada en iyi bin sıralamasına giren üniversiteler gösterilmektedir.

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz ekleyin.
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam