1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

OHAL Komisyonu, takipsizlik dosyalarında, kurum kanaatine nasıl yaklaşıyor?

OHAL Komisyonu, personel adli soruşturmada takipsizlik almış olsa da, kurum kanaatini dikkate alarak göreve iade başvurusunu redde bilmektedir.
12 Eylül 2018 15:00
Yazdır
OHAL Komisyonu, takipsizlik dosyalarında, kurum kanaatine nasıl yaklaşıyor?

Memurlar.net'te 11 Mayıs'ta yayımlanan haberde, OHAL Komisyonunun her takipsizlik kararı alan memuru, göreve iade etmeyeceğine dikkat çekilmişti. Tıklayınız.

Zira, Komisyon, AYM ve Danıştay kararlarına atıfta bulunarak KHK ile yapılan ihraç işlemlerinin adli suç ve disiplin suçu karşılığında uygulanan işlemlerden farklı bir süreç olduğuna vurgu yapmış ve kamu görevinden çıkarma için terör örgütüyle bağın kurulmasının yeterli olduğunu belirterek "Bu değerlendirme, cezai sorumluluğun bulunup bulunmadığından bağımsız olarak sadece kamu görevinde kalmanın uygun olup olmadığı yönünden yapılmaktadır" demişti.

Bu bağlamda, Komisyon, Savcılıkça hakkında takipsizlik kararı verilen bir Adalet Bakanlığı personeli için, kurum kanaati, kişinin FETÖ'yle ilişkisi olduğu yönünde olduğu için göreve iade başvurunu reddetmiştir.

İŞTE OHAL KOMİSYONU KARARI

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
61 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Sizce, Ankara Büyükşehir Belediyesini, hangi aday kazanır?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam