1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Muğla'da 'Vip Sınıf' iddiasına yalanlama

İhlas Haber Ajansı'nın abonelerine geçtiği habere, Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yalanlama geldi
15 Eylül 2018 09:06
Yazdır
Muğla'da 'Vip Sınıf' iddiasına yalanlama

İhlas Haber Ajansı'nın abonelerine geçtiği habere, Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yalanlama geldi.

İHA, Muğla'da 'VIP Sınıf' iddiası" başlığı ile abonelerine haberi servis etmişti.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü kamuoyunun bilgilendirilmesini sağlamak üzere, aşağıdaki açıklamayı yaptı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı Dumlupınar İlkokuluna dönük yayınlanan haber ve habere mesnet gösterilen sözde iddialar tamamen asılsızdır. İlgili haberdeki okulun ek bina yapımı ile ilgili iddia gerçek dışı olup geçtiğimiz eğitim-öğretim yılları dahil bu eğitim-öğretim dönemi içinde okula herhangi bir ek bina yapımı söz konusu değildir. Dolayısıyla ek binayı yapan herhangi bir firma bulunmadığı için iddiadaki öğrenci dağılımı da gerçekleri yansıtmamaktadır. Tüm bunların yanında öğrenci velilerinden okul müdürlüğüne sınıf dağılımları yapılıncaya kadar resmi ve gayri resmi olarak herhangi bir sınıfların dağılımlarında kura çekimi ve böyle bir sınıfın oluşturulması gibi bir talep söz konusu dahi olmamış ve olamazda. Tüm bu bilgilerin ışığında, haberde konu olan kurumumuza bağlı Dumlupınar İlkokulunda VİP sınıf oluşturulma iddiaları tamamen asılsız olup kurumumuzu yıpratmaya dönük niteliktedir.

Haberde yer alan iddia ve ithamlar tamamı gerçek dışıdır ve kurumumuzu itibarsızlaştırmaya yöneliktir. Haberde geçen olaylar kesinlikle vuku bulmamıştır.

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü

Memurlar.Net
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz ekleyin.
ANKET
Sizce, Ankara Büyükşehir Belediyesini, hangi aday kazanır?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam