1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Türk futbolunda 'TL' dönemi için kritik toplantı

Dövizle yapılan sözleşmelerin otuz gün içinde TL'ye çevrilmesine ilişkin kararname ile ilgili olarak kulüpler kritik bir toplantı gerçekleştirecek. 26 Eylül'de İstanbul'da yapılması beklenen toplantıda sporcu sözleşmelerinin TL'ye çevrilmesi konusu konuşulacak
15 Eylül 2018 09:10
Yazdır
Türk futbolunda 'TL' dönemi için kritik toplantı

Süper Lig kulüpleri 26 Eylül'de İstanbul'da toplanıyor. Toplantının sebebi ise dövizle yapılan futbolcu sözleşmelerinin TL'ye çevrilmesi. Buna göre 18 kulübün yetkilileri de İstanbul'daki toplantıda kararnameye göre değerlendirmelerini yapıp toplu bir açıklama yayınlayacak.

Kararname ile ilgili olarak Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, yaptığı açıklamada "Mevzuatta 'Türkiye'de yerleşik' ifadesi yer alıyor. Futbolcularımız da bu tanıma giriyor. 30 gün içinde dövizle yapılan anlaşmaların liraya dönmesi emrediliyor. Futbolcuları kapsadığını düşünüyorum ama mevzuatla ilgili uzman arkadaşlarımın incelemesinden sonra konuşmamız daha doğru olur. İlk okuyuşta 'Türkiye'de yerleşik' dendiği zaman Türk futbolcuları kapsıyor, yabancı futbolcuları kapsamıyor" diye konuştu.

Yeni Şafak
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
1 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Sizce, Ankara Büyükşehir Belediyesini, hangi aday kazanır?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam