1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

DPB'den avukat alımları hakkında açıklama

Devlet Personel Başkanlığı, Danıştay'ın iptal kararı sonrasında avukat ve hukuk müşaviri kadrolarına merkezi yerleştirmeyle talepte bulunulması hakkında kurumlara resmi yazı gönderdi.
11 Ekim 2018 11:03
Yazdır
DPB'den avukat alımları hakkında açıklama

Hatırlayacağınız üzere, 07 Ağustos 2018 tarihli haberimizde; İstanbul Baro Başkanlığının açtığı dava neticesinde, Danıştay 12. Dairesinin hazine avukatı ve hukuk müşaviri kadroları ile avukat kadro ve pozisyonlarına, sözlü sınav ile alım yapılmasına imkan tanıyan düzenlemeyi iptal ettiğini sizlerle paylaşmıştık.

Bunun üzerine, Devlet Personel Başkanlığı tüm kamu kurum ve kuruluşlarına gönderdiği yazıda, Danıştay kararı doğrultusunda hukuk müşaviri kadroları ile avukat kadro ve pozisyonlarına kurumsal alım yoluyla personel alım imkanının kalmadığına dikkat çekerek, Genel Yönetmelik çerçevesinde çıkartılan kurumsal yönetmeliklerin uygulanamayacağını, bundan böyle hukuk müşaviri ve avukat kadrolarına merkezi yerleştirme yolu ile alım yapılacağından taleplerin doğrudan Devlet Personel Başkanlığına yapılmasını istedi.

Yavuz Selim KAPLAN

İŞTE DPB YAZISI

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
5 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Binali Yıldırım'ın, İBB adaylığından dolayı, TBMM Başkanlığından istifa etmesini nasıl buluyorsunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam