1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Başkent'te kadınlar ve çocuklar için otobüs düzenlemesi

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi, Büyükşehir'e ait toplu taşıma araçlarında, akşam belli bir saatten sonra kadın ve çocukların iki durak arasında istedikleri noktada inebilmeleri için düzenlenme yapılmasına karar verdi
13 Ekim 2018 14:13
Yazdır
Başkent'te kadınlar ve çocuklar için otobüs düzenlemesi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı Belediye Meclisi toplantısı önceki gün toplandı.

Hürriyet'ten Murat Yılmaz'ın haberine göre: Toplantıda gündeme gelen konulardan birisi, öğrenciler, kadınlar ve çocukların küçük de olsa güvenliğinin sağlanması amacıyla akşam belli bir saatten sonra EGO otobüslerini kullanırken iki durak arasında müsait yerde indirilebilmesi çalışmasıydı.

ŞOFÖRLERE TALİMAT VERİLDİ

EGO yetkilileri akşam saat 22.00'den sonra otobüslerle seyahat eden kadın ve çocukların talep etmesi halinde zaten inebildiklerini söyledi. Otobüs şoförlerine yardımcı olmaları konusunda daha önce talimat verildiğini belirten yetkililer, "Şoförlerimize bu yönde önceden yardımcı olmaları konusunda saten söylemiştik. Biz zaten benzer taleplerde yardımcı oluyoruz. Biliyorsunuz 24 saat ulaşım hizmeti veriyoruz. Saat 22.00'den sabaha kadar durağa evi uzak olan kadın ve çocuklara şoförlerimiz yardımcı oluyor. Karar da resmiyet kazandırır. Vatandaşlarımızın güvenlik sorunu yaşamadan seyahat etmelerine yardımcı olmaya devam ederiz" açıklamasını yaptı.

Hürriyet
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
8 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Kamu kurumlarının misafirhanelerinden rahatlıkla yararlanabiliyor musunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam