Memurlar.Net

Yazdırma Seçenekleri : Renkli Yazdır Siyah Beyaz Yazdır Resimleri Gizle
https://www.memurlar.net/haber/791411/
Yazdırılma Tarihi : 27 Haziran 2019 Perşembe 08:01

Yeni havalimanı için eleman aranıyor

İlk etabı 29 Ekim'de açılan yeni havalimanı için birçok iş ilanı var. Teknisyen, mağaza müdürü, satış elemanı, güvenlik personeli ve daha birçok pozisyonda eleman aranıyor. İlk etap için 100 bin kişinin istihdamı hedefleniyor.

Haber Tarihi : 24 Kasım 2018 21:37
Yeni havalimanı için eleman aranıyor

İlk etabı 29 Ekim'de açılan yeni havalimanı için birçok iş ilanı var. Teknisyen, mağaza müdürü, satış elemanı, güvenlik personeli ve daha birçok pozisyonda eleman aranıyor. İlk etap için 100 bin kişinin istihdamı hedefleniyor. Tüm etaplar bittiğinde ise 225 bin kişiye istihdam sağlanması bekleniyor. CNN TÜRK'ten Pınar Çıtak Koygun ve kameraman Onur Özel'in haberi.

Birçok sektör taşınma tarihi yaklaştıkça İstanbul Havalimanı için eleman alımlarına da hız verdi. Resmi açılışı 29 Ekim'de yapılan havalimanının ilk etabı için eleman aranıyor. İş ilanları hem şirketlerin kendi internet siteleriyle, havalimanının 25 yıllığına işletmesini üstlenen İGA'nın sayfasında yer alıyor.

Şirketler eleman arıyor ancak önce taşınma işleminin bitmesi gerekiyor. Atatürk Havalimanı'ndan İstanbul Havalimanı'na taşınma 30 Aralık gece 3'te başlayacak. 45 saat sürecek taşınma sonrası, Atatürk Havalimanı da 31 Aralık gece yarısı itibariyle yolcu taşımacılığına kapatılacak. Yeni havalimanında 3 bin 500 özel güvenlik personelinin görev yapması bekleniyor.

Personel arayan şirketlerden biri de THY. THY İstanbul Havalimanı için kokpit görevlisi pozisyonunda birçok ilan yayınladı. İstanbul Havalimanı için açık pozisyonlar arasında gıda teknikeri de var, makine mühendisi de İstanbul Havalimanı'nın tüm etapları bittiğinde 225 bin kişinin istihdamı hedefleniyor.