1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Aileye zarar verene reklam yasağı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplumun ruh sağlığını bozan programlara reklam verilmemesi için TBMM'de bir çalışma yapılmasını istedi
10 Ocak 2019 09:02
Yazdır
Aileye zarar verene reklam yasağı

Bir televizyon programında, çocuk istismarı, cinayet ve aile içi şiddet gibi iddialar ile gündeme gelen 'Palu ailesi' olayına sert tepki gösteren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu tip programlara yayın yasağı getirilmesi gerektiğini söyledi. Önceki gece yapılan AK Parti MKYK toplantısında, bir milletvekili son dönemde toplumdaki şiddet olaylarının ve televizyonlarda bu konuda yapılan yayınların arttığını gündeme getirdi.

Bunun üzerine Erdoğan, günlerdir seyredenleri dehşete düşüren ve çocuk istismarı, cinayet ve aile içi şiddet gibi iddialarla gündeme gelen 'Palu ailesi' ile ilgili bilgi almak için Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'ü aradı. Gül, hızla Genel Merkeze gelerek bu konudaki gelişmelerle ilgili MKYK'ya bir sunum yaptı. Televizyon programında anlatılanların insanlık dışı olduğunu belirten Erdoğan "Televizyonlarda bu tür görüntülerin yer almaması için yayın yasağı getirilebilir mi?" diye sordu ve gerekirse RTÜK Kanunu'nun değiştirilmesini istedi. Erdoğan, bu görüntülerin toplumda olumsuz etkiler bıraktığını dile getirerek "Yirmi birinci yüzyılda hala bu hadiseler yaşanıyor ve bu görüntüleri seyrediyoruz. Rezillik bu" diyerek tepki gösterdi.

Erdoğan'ın talimatının ardından Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının da devreye girdiği ve Palu ailesi ile ilgili gelişmeleri takibe aldığı belirtildi. Erdoğan, bir MKYK üyesinin teklifi üzerine, şiddet içeren televizyon programlarına reklam verilmemesi; yayınların desteklenmemesi konusunda Meclis'te bir çalışma yapılmasını da istedi.

DAMLA PEKER

Türkiye
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
7 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Sizce, Ankara Büyükşehir Belediyesini, hangi aday kazanır?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam