1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

'Ekonomik faaliyetlerde çok olumlu gelişmeleri göreceğiz'

AK Parti Konya Milletvekili Altunyaldız, ekonomi alanında düzenlemeler içeren kanun teklifine ilişkin, "Ekonomik faaliyetlerde çok olumlu gelişmeleri hep beraber görmeye devam edeceğiz." dedi
13 Ocak 2019 12:23
Yazdır
'Ekonomik faaliyetlerde çok olumlu gelişmeleri göreceğiz'

AK Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız, Meclis Genel Kurulunda görüşmeleri devam eden ekonomi alanında düzenlemeler içeren kanun teklifine ilişkin, "Türkiye ekonomisi güçlü ve büyük bir ekonomidir. Bu düzenlemeyle birlikte önümüzdeki dönemde de ekonomik faaliyetlerde çok olumlu gelişmeleri hep beraber görmeye devam edeceğiz." dedi.

Altunyaldız, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kendisi ve milletvekili arkadaşlarının imzasıyla TBMM Başkanlığına sunulan, Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifinin Genel Kurul'da görüşüldüğünü belirtti. Teklifin, 71 maddeden oluştuğunu anımsatan Altunyaldız, düzenlemenin toplumun ihtiyaç duyduğu alanlarda çeşitli gereksinimlerin giderilmesi ve kamu hizmetlerinin daha etkin yürütülmesi amacıyla hazırlandığını söyledi.

Teklifte, terörle kahramanca mücadele eden Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarına sağlanan sağlık hizmetlerinin güçlendirilmesinin hedeflendiğini aktaran Altunyaldız, ihtiyaç bulunan alanlarda, reçeteyle bulunmasında güçlük çekilen ilaçların TSK'nın envanterinden bedel ödenmeksizin kullanmasına imkan sağlandığını ifade etti.

Yaşlılık ve ölüm aylıklarının bin liranın altında olmamasına ilişkin hükümün de teklifte yer aldığını dile getiren Altunyaldız, işsizlik maaşında 120 gün kesintisiz prim ödeme şartının da kaldırılacağını hatırlattı.

"Bu düzenlemeler mağduriyetlerin önüne geçecek"

Bu, düzenlemelerin mağduriyetlerin önüne geçeceğine işaret eden Altunyaldız, şunları kaydetti:

"Küresel uygulamalara baktığımızda eğer reel sektör, finans sektörü, sigortacılık, iş dünyası entegre olabilmişse o zaman bu ekonomi sağlıklı ve sürdürülebilir bir yapıya kavuşmuş demektir. İşte bu anlamda, sigortacılık sektörünü, öngörülebilir piyasaların ve risklerin sigorta edilebilmesi adına bir taraftan bazı özel risklerin teminat altına alınması, diğer taraftan da reasüre edilebilmesini sağlamak adına bu yasa teklifiyle, Türk Reasürans Anonim Şirketinin kurulması öngörüldü. Teklif, halkımızı doğrudan ilgilendiren ve ekonominin geneline dönük önemli hükümler içeriyor. İnanıyorum ki üreticimizin, ihracatçımızın, çalışanlarımızın, yaşlı, emekli ve çiftçilerimizin ihtiyaçlarına cevap verecek nitelikteki bu kanun teklifinin, kanunlaşmasıyla ülkemizin istikrarlı, üreten, ihraç eden, istihdam oluşturan yapısının kesintisiz devam etmesi sağlanacaktır. Biliyorsunuz, ağustos ayında finans piyasalarımıza yönelik spekülatif nitelikli, yoğun saldırılar oldu. Hükümetimiz ve ilgili kurumlarımız zamanlı ve yerinde müdahaleleriyle etkili koordinasyon sayesinde piyasalarda yaşanan bu dalgalanma bugün yerini sakinliğe bıraktı. Türkiye ekonomisi güçlü ve büyük bir ekonomidir. Bu düzenlemeyle birlikte önümüzdeki dönemde de ekonomik faaliyetlerde çok olumlu gelişmeleri hep beraber görmeye devam edeceğiz. "

Anadolu Ajansı
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
4 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
03:14 - Soylu: Bu coğrafyadaki sulhu, sükutu da biz sağlamak zorundayız02:50 - Şehit babası kazada hayatını kaybetti01:25 - Giresun'da yakalanan PKK'lı Aras Aslan tutuklandı01:03 - MTSK direksiyon sınavı görev alma kılavuzu yayımlandı00:55 - MEB'den yurt dışına yapılan gezi, inceleme projeleri hakkında uyarılar00:44 - Kimlik numarası olmayan yabancı öğrenciler okullara nasıl kaydedilecek?00:32 - Mayıs ayı burs ücretleri ödeniyor00:20 - MEB'den 2019 yılı merkezi sınav ve bursluluk sınavı açıklamaları00:06 - MEB'den sendika üyeliği hakkında görüş yazısı00:05 - 27 Mayıs 2019'dan önemli gündem başlıkları
00:04 - İlkokullarda Yetiştirme Programı (İYEP) yayımlandı00:03 - MEB, hatalı ekonomik kodlardan harcama yapanlara para cezası verecek00:02 - Yetenek sınavı ile öğrenci alan okullara başvuru işlemleri açıklandı00:01 - SGK'dan emeklilik ve sigortalılık işlemleri hakkında kapsamlı genelge00:01 - İHA'lar kurucusundan profesör Toprak'a sert cevap00:00 - Ramazan birlikte güzel23:45 - Erdoğan: Kimse bu ülkede darbe yapamaz23:38 - Bakan Dönmez: Hayalim ülkeyi enerjide dışa bağımlılıktan kurtarmak
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Yeni askerlik sistemini nasıl buldunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam