1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Görev iade edilen öğretmenlere sınav görevi veriliyor mu?

Kamu görevinden ihraç edilen ve komisyon kararına binaen göreve iade edilen öğretmenlerin MEBBIS sistemi üzerinden sınav görevi başvurusunda bir engel bulunmamaktadır.
14 Şubat 2019 10:00
Yazdır
Görev iade edilen öğretmenlere sınav görevi veriliyor mu?

Kamu görevinden ihraç edilen öğretmenlerden komisyon kararına binaen göreve iade edilenlere KHK uyarınca tüm özlük ve sosyal haklarının verilmesi ve kamu görevinden hiç çıkarılmamış gibi işleme tabi tutulması gerektiği belirtilmiştir. Ancak bu kapsamda bulunan öğretmenlerden bazılarının MEBBİS Modülü üzerinden sınav görevine müracaat edemedikleri, sorunun çözülmesi için İl Milli Eğitim Müdürlüğüne müracaat ettiklerinde kendilerine Bakanlık tarafından görev verilmediğinin ifade edildiği ve talepleri ile ilgili bir işlem yapılmadığı belirtilerek bu şekilde tesis edilen bir işlem varsa ivedilikle durdurulması talep edilmiştir.

Bilindiği üzere, Milli Eğitim Bakanlığınca Merkezi Sistem Sınav Yönergesi kapsamında yapılan sınavlarda görev alacak salon görevlileri Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri (MEBBIS) üzerinden başvuru yapan öğretmenler arasından iki kademeli onay işlemi ve puan önceliğine göre belirlenmektedir, boş kalan görevler ise ilgili milli eğitim müdürlüklerince resen yapılan görevlendirmeler ile tamamlanmaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün, Milli Eğitim Bakanlığınca merkezi sistem ile yapılan sınavlarda görev alacak salon görevlilerinin belirlenmesi sürecinde hangi personelin görev alacağı veya almayacağı konusunda bir dahli olmadığı gibi kamu görevinden ihraç edilen ve komisyon kararına binaen göreve iade edilen öğretmenlerin MEBBIS sistemi üzerinden görev başvurusunu engellemek, bu personele sınav görevi vermemek yönünde bir tasarrufu bulunmamaktadır.

İşte o yazı;

Ahmet KANDEMİR

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
1 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Ak Parti, Ankara BBB adayını değiştirecek olsa, sizce kimi aday göstermeli?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam