1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Enerji Bakanlığı, 119 çalışanına performans ödülü verdi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, başarılı hizmetlerinden dolayı bakanlık ve bağlı kuruluşlarda görev yapan 119 çalışanına performans ödülü verdi.
16 Nisan 2019 16:05
Yazdır
Enerji Bakanlığı, 119 çalışanına performans ödülü verdi

Dönmez, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından düzenlenen "2018 Performans Ödülleri" töreninde yaptığı konuşmada, modern insan kaynakları anlayışının merkezinde insan ögesinin yer aldığını söyledi.

Bugünün dünyasında dinamiklerin geçmişten çok daha farklı geliştiğini ve aynı anda her yere yayıldığını ifade eden Dönmez, "Dijital dönüşüm hayatımızın her alanına girmiş ve her alanı yeniden inşa eder hale gelmiştir. Her gün ezber bozan yerleşik anlayışları yıkan inovasyonlar hayatımızın yönünü belirlemeye başladı. Böylesi bir çağda insan ve değişim olgularını yönetebildiğimiz ve sürekli güncelleyebildiğimiz bir ortamda ancak başarıyı yakalamamız mümkün olabilir." değerlendirmesinde bulundu.

Dönmez, gerçek bir değişim için önce zihinsel kalıpları kırmak gerektiğine işaret etti.

Kamuda yeniliğe açık bir sistemin henüz tam anlamıyla oluşmadığına dikkati çeken Dönmez, şöyle devam etti:

"Ortaya yeni bir düşünce ya da eylem koyan kişi çoğu zaman rutini sürdürmek isteyen adam sendeciler tarafından pişmiş aşa su katmakla suçlanır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi işte böylesi bir anlayışa karşı kuruldu. Çünkü eski Türkiye'ye ait böyle bir zihniyetin fark yaratması, ortaya yeni bir şey koyması da beklenemez. Eski Türkiye'ye ait bu köhnemiş zihniyet yavaş yavaş ortadan kalkıyor. Çünkü Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin özü aslında değişim üzerine inşa edildi. Enerjisi ve dinamizmiyle işlerin daha hızlı yürüdüğü, sonuç odaklı bir kamu yönetim sistemini inşa etmek için hayata geçirildi."

Bakanlık olarak bu sürece hızla ayak uydurduklarını belirten Dönmez, geçen yıl bakanlık bünyesindeki işlemlerin basitleştirilmesi için genelge yayımladıklarını söyledi.

Performans ve verimlilik odaklı bir sistemin kurulması yönünde de 2016'da önemli bir adım attıklarını ve çalışanlarının her yıl nesnel kriterler çerçevesinde değerlendirildiğini anlatan Bakan Dönmez, performans değerlendirmeleri sayesinde uygun yetenek ve beceriye sahip çalışanların önünün açılacağını, kamunun da özel sektör mantığıyla yönetilmesi gerektiğini ifade etti.

Dönmez, performans sistemlerinin kariyerlerini sağlam bir şekilde örmek isteyen herkes için önemli olduğunu vurgulayarak şunları kaydetti:

"Sizlerin gayretleriyle son 3 yıla büyük bir başarı hikayesi sığdırdık. Enerjinin her alanında tarihi rekorlara, dev yatırımlara, büyük bir değişim ve dönüşüme hep birlikte imza attık. Bu büyük başarının en büyük mimarları, gizli kahramanları hiç şüphesiz sizlersiniz. Bugün geldiğimiz noktada sahada çalışan işçi kardeşlerimizden, üst düzey yönetici arkadaşlarımıza kadar bakanlığımızın her bir çalışanının büyük bir emeği ve katkısı var."

Törende, başarılı hizmetlerinden dolayı bakanlık ve bağlı kuruluşlarda görev yapan 119 çalışana ödül verildi.

Anadolu Ajansı
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
7 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
01:54 - CHP Söke İlçe Başkanı görevinden istifa etti01:47 - Türkiye Ürün İhtisas Borsasında Aracılık Faaliyetleri Yönetmeliği01:45 - Bilimsel Amaçlar İçin Kullanılan Sucul Omurgalı Canlıların Refah ve Korunmasına Dair Yönetmelik01:25 - Irak sınırındaki operasyonda 2 asker şehit oldu00:37 - Gökçek: Belediye şirketlerindeki zararlar Tuna döneminden00:14 - VDK'da 3 başkan yardımcısı değişti00:01 - 20 Nisan 2019'dan önemli gündem başlıkları00:01 - Yozgat'ta kar yağışı yüksek kesimleri beyaza bürüdü00:00 - Tarzını seç23:57 - Yıkılma tehlikesi bulunan binada ölümü bekliyorlar
23:34 - Yeni başkan belediyenin borçlarını binaya astırdı23:15 - Basın Müşaviri, Birgün Gazetesinin haberi için iftira dedi22:59 - Hakkari'de kurtlar ahırdaki koyunlara saldırdı22:40 - Kocaeli Valiliği: O polislere soruşturma açıldı22:35 - AK Parti'li Yavuz: Elimizde belgeler var, FETÖ bu işin içinde22:30 - İSPARK çalışanı Aslıtürk'e soruşturma açıldı22:28 - İstanbul'da helikopter destekli Yeditepe Huzur Uygulaması22:03 - Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kabir ziyareti
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Çırağan Sarayı'ndaki, Kalyoncu ve Demirören ailelerinin yaptığı düğünü, nasıl buldunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam