1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Polis ve eşleri, mazeret tayinlerin açıklanmasını bekliyor

Polisler, mazeretlerine dair dilekçelerini aylar önce vermiş olmalarına rağmen, Şubat dönemi mazeret tayinlerine ait sonuçların açıklanmaması sebebiyle mağdur oldular.
25 Nisan 2019 10:05
Yazdır
Polis ve eşleri, mazeret tayinlerin açıklanmasını bekliyor

Emniyet Genel Müdürlüğünde, Mayıs-Haziran aylarında açıklanan Genel atama dönemi dışında, yer değiştirme yönetmeliğine göre her sene Şubat ve Eylül ayları olmak üzere yılda 2 kez yapılan mazeret atamalarının ilk dönem sonuçlarının bir kısmı henüz açıklanmadı.

Polis memurları; kendisi veya eş ve çocuklarının sağlık durumları, eş durumu, çocukların öğrenim durumu, boşanma sebebiyle tayin isteme gibi mazeretlerle yaklaşık 5-6 ay önce dilekçe ve raporlarını, Emniyet Genel Müdürlüğüne sunmuştu.

Ancak, Şubat ayı geçmiş olmasına rağmen hiçbir açıklama yapılmamıştır.

Teşkilat mensupları yaşadıkları belirsizlik ve mağduriyet sebebiyle, Emniyet Genel Müdürlüğünden açıklama yapılmasını talep ediyor.

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
12 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu'nun karşı karşıya geldiği program, fikrinizi değiştirdi mi?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam