1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Üniversitelerin son beş yıllık Tübitak proje desteği karnesi

TÜBİTAK tarafından açıklanan verilere göre, son beş yılda hangi üniversiteler daha çok proje desteği aldı ?
17 Mayıs 2019 11:03
Yazdır
Üniversitelerin son beş yıllık Tübitak proje desteği karnesi

Bilindiği gibi, ülkemizin bilim ve teknoloji alanında ihtiyaç duyduğu çalışmalara öncülük ederek bu çerçevede ilgili kurum ve kuruluşlarca sunulan projelere en büyük finansman desteği TÜBİTAK tarafından sağlanmaktadır.

Bu çerçevede, TÜBİTAK Araştırma Destek Başkanlığı (ARDEB) tarafından 06 Mayıs 2019 tarihinde son beş yılda (2014-2018) üniversiteler tarafından sunulan ve kabul edilen proje sayıları ile bu projelere aktarılan finansman desteği kamuoyuyla paylaşıldı.

TÜBİTAK tarafından hazırlanan raporda üniversiteler sadece alfabetik ölçüte göre listelendiği için bu güzel çalışmayı daha somutlaştırmak ve destek vermek amacıyla, Memurlar.net olarak hangi üniversitelerin daha fazla proje desteği aldığını, hangi üniversitelerin proje sunduğunu ancak destek göremediğini, bazı üniversitelerin ise proje sunma konusunda oldukça geride kaldığını hazırladığımız tablolarla ortaya koymaya çalıştık.

Öte yandan, proje destekleri ile ilgili olarak devlet üniversitelerini, vakıf üniversitelerini, Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen 10 Araştırma Üniversitesi ve 5 Aday Araştırma Üniversitesi ile birlikte Bölgesel Kalkınma ve Misyon Farklılaşması projesine seçilen 10 üniversiteyi kendi aralarında sıralamaya çalıştık. İlave olarak, ortaya bir başarı tablosu koymak amacıyla üniversitelerden sunulan projelerin yüzde kaçının kabul edildiğini proje sunma/kabul oranı başlıklı listede göstermeye gayret ettik.

Faydalı olması dileğiyle...

Yavuz Selim KAPLAN

TABLO :1 - Devlet ve Vakıf Üniversiteleri Genel Sıralama Tablosuna ulaşmak için TIKLAYINIZ.

TABLO :2 - Devlet Üniversiteleri Genel Sıralama Tablosuna ulaşmak için TIKLAYINIZ.

TABLO :3 - Vakıf Üniversiteleri Genel Sıralama Tablosuna ulaşmak için TIKLAYINIZ.

TABLO :4 - Araştırma Üniversiteleri Genel Sıralama Tablosuna ulaşmak için TIKLAYINIZ.

TABLO :5 - Bölgesel Kalkınma ve Misyon Farklılaşması kapsamında belirlenen Üniversitelerin Genel Sıralama Tablosuna ulaşmak için TIKLAYINIZ.

TABLO :6 - Proje Sunma ve Kabul Oranı adlı çalışmaya ulaşmak için TIKLAYINIZ.

TABLO:7 - Kuruluşu Üzerinden 10 Yıl Geçmemiş Devlet ve Vakıf Üniversiteleri Genel Sıralama Tablosuna ulaşmak için TIKLAYINIZ.

TABLO:8 - Kuruluşu Üzerinden 11-20 Yıl Geçmiş Devlet ve Vakıf Üniversiteleri Genel Sıralama Tablosuna ulaşmak için TIKLAYINIZ.

TABLO:9 - Kuruluşu Üzerinden 20 Yıl ve Üzeri Süre Geçmiş Devlet ve Vakıf Üniversiteleri Genel Sıralama Tablosuna ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
12 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
13:20 - Hırsızlık zanlısı abla-kardeş tutuklandı13:16 - Yerlileştirme makine sektörüyle başlayacak12:54 - 'İhtiyar delikanlı' fakülteyi 3 yılda bitirdi12:36 - 'Bugüne kadar Suriye'li 329 bin kişi geri dönmüştür'12:31 - Yasaklı köpek ırklarına af isteği12:30 - 'Fuatavni' hesabı kurucusunun mal varlığına el konulacak12:20 - Bursa'da sepetli vinç devrildi: 2 ölü12:06 - TBMM'de bu hafta 2 önemli Kanunu görüşecek12:01 - Trafik kazasında yaralanan itfaiye personeli öldü11:50 - İşsizlik ödeneğinin ne zaman ödeneceği belli oldu
11:21 - Gram altın 5 haftadır yükseliyor11:18 - Tüketici örgütlerinden 'kredi kartı aidatı'na düzenleme talebi11:15 - 'Bayram'da merdiven altı ürünler almayın!'11:13 - 'İstanbul maceraya atılamaz'11:12 - Kantin işletmecilerinin sorunları ATO'da mercek altına alındı11:10 - MEB 'eğitimde yapay zeka uygulamaları' için İTÜ ile el sıkıştı11:09 - Taksim Camisi'nin yıl sonunda açılması hedefleniyor11:01 - Millet bahçelerinin sayısı 60'a yükseltildi
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Yeni askerlik sistemini nasıl buldunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam