1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Memur adaylarından, İSKİ'ye sözlü sınav tepkisi

İSKİ 461 kişilik memur alım sınav sonuçlarını açıkladı. Ancak KPSS puanı yüksek bir çok aday, mülakattan verilen düşük puanlarla elendi.
20 Mayıs 2019 01:38
Yazdır
Memur adaylarından, İSKİ'ye sözlü sınav tepkisi

İSKİ, 17 Mayıs 2019 tarihi itibariyle, Şubat'ta yapmış olduğu memur alım sınav sonuçlarını açıkladı. Memurlar.net tarafından, daha önce 3 kez, sınav sonuçlarının açıklanması için çağrı yapılmıştı.

Ancak sınav sonuçları açıklandığında, mülakatın yaratmış olduğu adaletsiz sonuç bir kez daha gözler önüne serilmiştir.

KPSS puanı yüksek bir çok aday, mülakatta verilen düşük puanlar nedeniyle, başarılı olarak listelerde yer alamamıştır.

Açıklanan sınav sonuç listesinde adayların KPSS puanlarına yer verilmeyerek ortaya çıkan adaletsizlik gizlenmeye çalışılmıştır.

Elektrik elektronik mühendisliği, Grafiker, İstatistik alanlarında, hiçbir aday sözlüde başarılı bulunmamıştır. Bu nedenle açılan kadro boş kalmıştır.

Ak Parti'nin bir an önce, adaletsizliklere neden olan sözlü sınav uygulamasına son vermesi veya herkesin kabul edeceği nesnel yöntemlerle personel alımı yapması gerekmektedir. Bu yapılamadığı sürece, mezunlar nezdindeki imajı düzelmeyecektir

İSKİ, 461 memur alım sonucunu açıkladı
Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
77 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
23 Haziran 2019 İstanbul BBB seçim sonuçlarını nasıl buldunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam