1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Ankara Büyükşehir Belediyesi gıda yardımlarına yeniden başladı

24 Temmuz 2007 20:00
Yazdır

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, seçimlerden kısa bir süre önce ara verilen başta gıda yardımları olmak üzere Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı tüm yardımların seçimlerin ardından hemen başlatıldığını belirtti.

Gökçek, seçim yasakları dolayısıyla, bazı muhalefet partilerine mensup Ankara milletvekillerinin gıda dağıtımının yasaklanmasını istemeleri ve bunu demagojik bir durum haline getirmeleri nedeniyle seçimlerden 10 gün önce gıda ve diğer tüm yardımların dağıtımını durdurmak zorunda kaldıklarını hatırlattı. Başkan Gökçek, "Bizim dışımızdan kaynaklanan bu durumdan dolayı halkımızdan özür diliyorum. Bu tamamıyla yardım dağıtımını engellemek isteyen kişilerin neden olduğu bir durumdur. Şimdi, yeniden olanca

hızımızla eskiden olduğu gibi gıda, yakacak, ekmek, giyecek, kırtasiye ve ayakkabı yardımlarımız devam edecek ve bunu durdurmaya kimsenin gücü yetmeyecektir" diye konuştu.

Yoksul ve ihtiyaç sahibi aileler için adeta bir yaşam desteği haline gelen yardımlardan bu yıl 265 bin ailenin faydalanacağını belirten Başkan Gökçek, Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ve mahalle muhtarlarının ortak çalışması sonucu yardıma muhtaç gerçek kişilerin tespit edilmesinin ardından, içerisinde kuru gıda ve temizlik malzemeleri bulunan yardım paketlerinin bu ailelere teslim edildiğini bildirdi. Dağıtımın, yardım edilen ailelerin rencide edilmeden adreslerine kapıdan

teslim yöntemiyle gerçekleştirildiğini kaydeden Gökçek, yardımların toplam 60 kiloya yaklaşan 5 koliden oluştuğunu, içerisinde; zeytin, peynir, salça, makarna, sıvı yağ, un, şehriye, çay, reçel, şeker, pirinç, kuru fasulye ve nohut gibi gıda maddelerinin yanı sıra sabun, çamaşır ve bulaşık deterjanı bulunduğunu belirtti.

Yardım paketlerinin, ailelere herhangi bir karışıklığa meydan vermemek için kimlik fotokopisi karşılığı teslim edildiğini belirten Başkan Gökçek, 11 yıl boyunca milyonlarca Ankaralı'ya gıdadan yakacağa, giyim malzemesinden eğitim yardımlarına ve engellilerin hayatlarını kolaylaştırma doğrultusunda çeşitli yardımlarda bulunduklarını belirterek, "Ankara'da yaşayan ve ekonomik sıkıntı içerisindeki her vatandaşımızın yardımına koşmayı kendimize görev sayıyoruz" dedi.

Dağıtımları gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, gıda yardım malzemelerinin BELSO'nun soğuk hava depolarında stoklandığını açıklayarak, "Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarından dolayı dağıtılacak olan gıda maddeleri, özel paketler içerisinde soğuk hava depolarında korunuyor. Böylelikle, günlük yapılacak dağıtımlarla sıcaktan dolayı gıda maddelerinin herhangi bir zarar görmeden hak sahibine ulaşmasını sağlıyoruz" dediler.

İhlas Haber Ajansı
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
Bu haber 25,106 defa okundu. 3 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Size göre, Türkiye'de erken bir yerel veya genel seçime ihtiyaç var mı?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam