1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Sözleşmeli sağlıkçı da 3+1'e dahil edildi

TBMM Komisyonunda yapılan görüşmelerde sözleşmeli sağlık personelinin de 3+1 düzenlemesine dahil edildi.
20 Haziran 2019 18:39
Yazdır
Sözleşmeli sağlıkçı da 3+1'e dahil edildi

TBMM'de Milli Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Komisyonu, 19 maddelik kanun teklifini görüştü.

Hatırlanacağı üzere 3+1 düzenlemesi sadece sözleşmeli öğretmenleri ve Diyanet personelini kapsamaktaydı.

Sözleşmeli sağlık personeli kapsam dışında bırakılmıştı.

Bu sorun, 18 Haziran'da "3+1 hakkı neden sözleşmeli sağlık personeline verilmiyor?" başlığıyla memurlar.net'te haberleştirilmişti. Tıklayınız.

Bugün yapılan görüşmelerde sözleşmeli sağlık personelinin 3+1 düzenlemesine dahil edildi.

İşte Meclis komisyonunda verildiği iddia edilen ve kabul edilen önerge

663 sayılı KHK'nın 45/A maddesinde şu hüküm yer almaktadır:

"(3) Bu madde uyarınca atanan sözleşmeli sağlık personeli dört yıl süreyle başka bir yere atanamaz. Aile birliği mazeretine bağlı yer değiştirmelerde bu madde uyarınca istihdam edilen personelin eşi bu personele tabidir. Ancak sözleşmeli sağlık personelinin bulunduğu ilde bir yıl görev yapması ve vizeli pozisyon bulunması durumunda; eşlerin her ikisinin de Bakanlık ve bağlı kuruluşlarında sözleşmeli veya eşlerden birinin sözleşmeli, diğerinin Bakanlık ve bağlı kuruluşlarında veya diğer bir kamu kurum veya kuruluşunda kadrolu statüde istihdam ediliyor olması halinde hizmet ihtiyacının daha fazla olduğu yere atamaları yapılabilir.

(4) Sözleşmeli sağlık personelinden dört yıllık çalışma süresini tamamlayanlar talepleri halinde bulundukları yerde 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (A) bendi kapsamındaki kadrolara atanır. Bu kadrolara atananlar, aynı yerde en az iki yıl daha görev yapar, bunlar hakkında adaylık hükümleri uygulanmaz."

YENİ DÜZENLEME

Kabul edilen yeni önergeye göre, sözleşmeli sağlık personeli de 4 değil 3 yıldan sonra kadroya geçebilecek. Ve yine kadroya geçtikten sonra 2 yıl sonra değil, 1 yıl sonra nakil isteyebilecektir.

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
125 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
13:03 - Cinnet getirip mahallede herkesi öldürmek istedi12:57 - 'Rekabet Kurumunun yaptığı aslında bir ön soruşturma'12:55 - Türk halk müziği sanatçısı Ali Gürlü vefat etti12:55 - Gaziantep'te açık yer toplantıları yasaklandı12:55 - Suriye rejimi, 8. Türk gözlem noktasına ağır silahlarla saldırdı12:54 - İzmir'deki orman yangınının nedeni araştırılıyor12:47 - Öğretmenlerin, mazeret tayinlerine başvuruları alınmaya başlandı12:40 - Başsavcılık, Van'daki tartışmalı gözaltı için resen soruşturma başlattı12:38 - Batman'da 4 muhtar görevden uzaklaştırıldı12:27 - Selvi: Kabinede radikal bir değişiklik olmayacak
12:26 - Çeyrek altın ne kadar?12:21 - Doların yükselişi devam ediyor: 5,76 TL12:17 - Bakan Varank: Yapay Zeka Enstitüsü kurmayı planlıyoruz12:16 - Ordu'daki arazi anlaşmazlığında 1 kişi hayatını kaybetti12:12 - Bakan Pakdemirli: Yerel eylem grubu derneklerine 22 milyon avro destek verilecek12:02 - Türk-İş Başkanı'na 'mikrofon' tepkisi: Sen hiç konuşma!11:52 - Müvekkilin üst geçitlere yazdığı küfürler avukatı zor durumda bıraktı11:48 - Kaçan otomobillerden 2 inek çıktı!
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Sizce, memur zammının, Hakem Kuruluna kalması iyi mi oldu?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam