1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Kadrosuz usta öğreticilerin görevlendirmelerinde puanlar eşitse hangi işlem yapılır?

Hayat boyu öğrenme kurumlarında görevlendirilecek kadrosuz usta öğreticilerin görevlendirme sıralamasında eşit puana sahip kişilerin önceliği konusunda MEB görüş yazısı.
23 Haziran 2019 00:05
Yazdır
Kadrosuz usta öğreticilerin görevlendirmelerinde puanlar eşitse hangi işlem yapılır?

Hayat boyu öğrenme kurumlarında görev verilecek kadrosuz usta öğreticilerin öncelik sırası, Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Kurumlan Yönetmeliğinin 26. maddesine göre "Ücretli Usta Öğretici Başvuru Değerlendirme Formu (Ek-2)" ile oluşan puan sıralamasına göre belirlenmektedir.

Buna göre oluşan puanların eşitliği halinde sırasıyla; alanında eğitim seviyesi en yüksek olana, eğitim alanında mesleki deneyimi fazla olana öncelik verilir; eşitliğin devamı halinde ise kura ile belirlenir.

İşte o görüş yazısı;

Ahmet KANDEMİR

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
4 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Sizce, Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarılmalı mı?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam