Memurlar.Net

Yazdırma Seçenekleri : Renkli Yazdır Siyah Beyaz Yazdır Resimleri Gizle
https://www.memurlar.net/haber/837444/
Yazdırılma Tarihi : 20 Eylül 2019 Cuma 05:11

2 yıla 1 kademede adaylık süresi dikkate alınır mı?

Haber Tarihi : 01 Temmuz 2019 11:04
2 yıla 1 kademede adaylık süresi dikkate alınır mı?

Milli Eğitim Bakanlığı, Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğüne verdiği görüş yazında, adaylıkta geçirilen sürelerin iki yıla bir kademede değerlendirilmesi gerektiğini belirtti.

657 sayılı Kanunun 64. maddesinin 3. fıkrasında şu hüküm yer almaktadır.

"72 nci madde gereğince belirli bir süre görev yapmak üzere, mecburi olarak sürekli görevle atanan memurlardan kalkınmada birinci derecede öncelikli yörelerde bulunanlara, bu yörelerde fiilen çalışmak suretiyle geçirilen her iki yıl için bir kademe ilerlemesi daha verilir. Yıllık izinde geçirilen süreler fiilen çalışılmış sayılır. İki yıldan az süreler dikkate alınmaz."

Bu hüküm gereğince, belirli bir süre görev yapmak üzere, kalkınmada öncelikli yörelere atanmış olanlara ek olarak 2 yılda bir "1 kademe" verilmektedir.

MEB, Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğüne verdiği görüş yazında, adaylıkta geçirilen sürelerin iki yıla bir kademede değerlendirilmesi gerektiğini belirtti.

İŞTE GÖRÜŞ YAZISI